استخدام بانک ها | استخدام دولتی

آگهی استخدام استانداری اصفهان ۹۶ – ۱۳۹۶

استخدام استاندری ها

خبر ۷ بهمن ماه ۱۳۹۶: تحقق اشتغال ۲۵۰ هزار نفری در بخش اصناف کشور

رضا رحمانی، قائم مقام وزیر در امور تولید و معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از تحقق اشتغال ۲۵۰ هزار نفری در بخش اصناف تا پایان دی ماه امسال در کشور خبر داد.

وی گفت: امسال اشتغال ۴۵۰ هزار نفر را هدف گذاری کردیم بطوری که برای ۲۰۰ هزار نفر در بخش صنعت و ۲۵۰ هزار نفر در اصناف فرصت شغلی ایجاد شود که این هدف در بخش اصناف تا دی ماه محقق شد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت که در جلسه گردهمایی منتخبان اصناف شهرستان های برخوار و شاهین شهر و میمه سخن می گفت، افزود: امسال ۲ طرح اختصاصی ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه کردیم که یکی از آنها بحث استاد شاگردی است که در این طرح با ایجاد ۲۰۰ هزار شغل، دولت هزینه حق بیمه اشتغال های جدید را تا یک سال پرداخت می کند.

رحمانی ادامه داد: برنامه دوم این وزارتخانه، طرح کارورزی است که اشتغال ۲۰۰ هزار نفری در آن دیده شده که دولت بخشی از حقوق آنها را متعهد شده است. وی مهمترین دغدغه دولت را ایجاد اشتغال خواند و گفت: امیدواریم با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی مانند بسته حمایتی دولت، نوسازی تجهیزات، پرداخت تسهیلات و بهبود محیط کسب و کار در سال آینده تفاوت محسوسی در ایجاد شغل با سال های گذشته شاهد باشیم.

قائم مقام وزیر در امور تولید و معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در اجرای طرح های حمایتی این وزارتخانه در صنایع ریسندگی و بافندگی با تکمیل چرخه تولید و محصول نهایی که همان صنعت پوشاک است از تولید داخل و کیفی حمایت خواهیم کرد.

وی در ادامه با اشاره به مبارزه با قاچاق پوشاک در کشور گفت: دولت در مبارزه با قاچاق کالا، مصمم است و تلاش خواهیم کرد راه های نفوذ کالا به داخل کشور را ببندیم. وی به صنعت مبل نیز اشاره و اظهار کرد: در جلسه ای که با رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور داشتیم بر ایجاد شهرک های تخصصی مبل و افزایش هم افزایی و کاهش قیمت تمام شده در این حوزه تاکید شد.

رحمانی به مسائل واحدهای سنگبری شهرستان های برخوار و شاهین شهر و میمه نیز اشاره کرد و گفت: دولت، با ارایه تسهیلات و تامین نقدینگی از واحدهای تولیدی سنگ های قیمتی حمایت می کند. رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان اصفهان نیز در این جلسه به برخی مشکلات و سخت گیری های دستگاه های مرتبط با تولید اشاره کرد و گفت: برخی نهادهای اصفهان ۲۰ درصد بالاتر از ظرفیت قانون عمل می کنند و همواره صنعتگر ما با پلمب، جریمه، مالیات و کم لطفی دستگاه ها روبرو هستند.

عبدالوهاب سهل آبادی خواهان تلاش برای رفع چالش های صنعت سنگ و آجر و پوشاک شهرستان های برخوار و شاهین شهر و میمه شد و با اعلام حمایت اتاق بازرگانی اصفهان در کمک فکری به فعالان اقتصادی بر تولید کیفی و توجه به صادرات تاکید کرد.

در این نشست نمایندگان صنوف نساجی، تولید آجر، گندم و آرد و صنایع سنگبری شهرستان های برخوار و شاهین شهر و میمه به بیان مشکلات صنف خود پرداختند. شهرستان برخوار با حدود ۱۲۲ هزار نفر و شهرستان شاهین شهر و میمه با حدود ۲۳۴ هزار نفر جمعیت در ۱۰ تا ۲۰ کیلومتری شمال اصفهان است.

استخدام جدید آموزش و پرورش

درباره ی مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام سایت وطن استخدام