استخدام بانک ها | استخدام دولتی

آگهی استخدام استانداری لرستان ۹۷ – ۱۳۹۷

استخدام استانداری ها

خبر ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۶: ایجاد ۵ هزار فرصت شغلی در خرم‌آباد با تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام

سید موسی خادمی، استاندار لرستان از ایجاد بین چهار تا پنج هزار فرصت شغلی در مرکز این استان با تکمیل پروژه های نیمه تمام خبر داد.

وی در بازدید از واحدهای اقتصادی و پروژه های در حال اجرای مرکز لرستان در سخنانی با اشاره به اینکه برخی از پروژه های خرم آباد متاسفانه از سالها پیش متوقف مانده اند اظهار داشت: یکی از این پروژه ها کارخانه سیمان بوده که حیف است این پروژه در این حالت بماند.
وی با بیان اینکه بحث اصلی این پروژه انجام شده که آن هم تامین ارز و وارد کردن دستگاهها از خارج است گفت: مشکل این پروژه اختلاف نظر بین بانک، سرمایه گذار و شرکا است که این امر موجب شده که کار متوقف شود.
استاندار لرستان با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم که این مشکلات حل شوند ادامه داد: در این راستا مقرر شد که جلسه ای برگزار شود و موضوع را حل و فصل کنیم چرا که بخش اصلی کار در این زمینه انجام شده و باید تصمیم گیری شود که چه کاری باید برای این پروژه انجام داد.
خادمی در ادامه سخنان خود با اشاره به به دو پروژه نیروگاهی در مرکز لرستان گفت: یکی از این طرح ها، نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی بوده که از سال ها پیش متوقف شده و تلاش های متعددی طی چند ماه اخیر برای اجرای آن صورت گرفته که خوشبختانه بحث فاینانس آن حل شده و در حال اجرای مقدمات در این زمینه هستند و امیدواریم با پرداخت منابع ارزی به پروژه در آینده نزدیک عملیات اجرایی این نیروگاه مجدد شروع شود.
وی همچنین با اشاره به نیروگاه ۸۹۰ مگاواتی خرم آباد نیز گفت: این نیروگاه مقرر است که توسط وزارت نیرو در خرم آباد احداث شود که کلنگ آن زده شده و تصمیم به اجرای آن گرفته اما مشکلاتی در اجرای آن وجود دارد که باید پیگیری صورت گیرد و زودتر عملیات اجرایی این پروژه نیز آغاز شود.
استاندار لرستان تاکید کرد: اگر این دو نیروگاه در خرم آباد به همراه تعدادی از پروژه خرد حوزه برق به بهره برداری برسند نه تنها لرستان از برق مطمئنی برخوردار خواهد بود و کمک می کند به توسعه بخش صنعت و کشاورزی، بلکه بخش عمده ای از نیازهای استان های همجوار را می توانیم تامین کنیم.
خادمی همچنین با اشاره به کارخانه لاستیک سازی خرم آباد نیز گفت: مشکلات منابع ارزی این پروژه تا حدودی حل شده اما یک سری اشکالات و اختلاف نظرهایی با بانک دارد که رفع آنها از طریق بانک مرکزی صنعت و معدن در دستور کار قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه با بهره برداری رساندن این تعداد پروژه در مرکز لرستان بین چهار تا پنج هزار شغل به صورت مستقیم ایجاد می شود گفت: در این راستا باید تلاش کنیم این پروژه های نیمه تمام را به نتیجه برسانیم چرا که منجر به کارهای خیلی بزرگ در استان خواهد شد.

خبر ۲۲ تیر ماه ۱۳۹۶ : در سال ۹۶ بیش از ۲۵ هزار شغل در لرستان ایجاد می شود

هوشنگ بازوند، استاندار لرستان رفع بیکاری را مستلزم جذب سرمایه ‎گذاری دانست و گفت: امسال بیش از ۲۵ هزار شغل در لرستان ایجاد می شود.

وی شامگاه چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‎گذاری استان لرستان در سالن جلسات استانداری افزود: لرستان یکی از استان ‎هایی است که از وجود معضل بیکاری رنج می ‎برد همچنین کار سختی برای رفع این مشکل پیش رو است.

وی به افتتاح ۲۲ طرح در لرستان با صرف اعتبار ۳۰ میلیارد ریال با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در لرستان اشاره کرد و افزود: سال گذشته لرستان به عنوان یکی از سه استان پایلوت اجرای سیاست‎ های اقتصاد مقاومتی انتخاب شد و در راستای جذب اعتبارات رونق تولید در بین سه استان برتر کشور قرار گرفت.

بازوند بیان کرد: لرستان در حوزه مناسب ‎سازی معابر یکی از استان های برتر کشور محسوب می ‎شود. وی گفت: شستا و صندوق بازنشستگی در لرستان سرمایه‎ گذاری‎ هایی دارند اما با توجه وجود معضل بیکاری در کشور انتظار می‎ رود توجه بیشتری در حوزه سرمایه‎ گذاری به استان لرستان شود.

استاندار لرستان با اشاره به رشد ۱۱۱ درصدی توسعه اقتصادی استان در سال گذشته اظهار کرد: پیش بینی می شود امسال ۶۴۰هزارو ۹۰ میلیارد ریال با کمک بانک ها، هلدینگ سرمایه گذاری، دولت و بخش خصوصی در لرستان صورت گیرد.

بازوند به برگزاری ۱۷۲ جلسه با ۷۷۸ مصوبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان لرستان اشاره کرد و گفت: با وجود همکاری بانک‎های استان با این ستاد، گاه هیأت مدیره بانک ‎ها مصوبات را در فاصله زمانی طولانی بررسی می‎کنند.

وی ادامه داد: در لرستان ستاد احیای ظرفیت های راکد تشکیل شده است که اقدامات خوبی پس از برجام در استان رخ داده است. وی بیان کرد: سهم استان در اعتبار دولتی ۷هزارو ۹۲۰ میلیارد ریال است که ۳.۶ دهم درصد را به خود اختصاص می دهد که انتظار می رود این سهم با توجه به توسعه استان بیشتر شود.

وی در خصوص کارخانه پارسیلون گفت: گفت: مصوبه کمیسیون اجتماعی در ارتباط با پارسیلون تصویب شده اما سازمان تامین اجتماعی تاکنون مشکل را برطرف نکرده است. جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‎گذاری استان لرستان عصر چهارشنبه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

خبر ۱۸ اردیبهشت ۹۶ : ایجاد ۲۵ هزار شغل امسال در لرستان

استاندار لرستان گفت: با تدوین سند تولید و اشتغال و با سرمایه گذاری ۶۰هزار میلیارد ریالی ۲۵ هزار شغل امسال در این استان ایجاد می شود. به گزارش ایرنا، هوشنگ بازوند در جلسه کارگروه اشتغال استان که عصر یکشنبه در محل استانداری لرستان برگزار شد افزود: بطور میانگین برای ایجاد هر شغل ۲میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال لازم است.

وی با اشاره به اینکه سند تولید و اشتغال استان با همکاری و مشخص کردن سهم هر کدام از دستگاه های اجرایی تهیه و تدوین شده است که نیازمند تحلیل و آنالیز از سوی دستگاه های اجرایی مختلف است تا نهایت طی هفته آینده نهایی و تدوین شود گفت: برای تحقق شعار سال تحت عنوان اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال باید سرمایه گذاری ، کارآفرینی و تولید ثروت انجام شود.

بازوند اظهار کرد: میانگین هزینه لازم برای ایجاد شغل در بخش صنعت متفاوت است به عنوان مثال در کارخانه لاستیک سازی خرم آباد با سرمایه گذاری ۱۰هزار میلیارد ریالی ۶۰۰ شغل ایجاد می شود بنابراین ایجاد شغل نیازمند برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل و استفاده از تمامی ظرفیت ها و قابلیت هایی است که در استان وجود دارد.

استاندار لرستان گفت: در تدوین سند تولید و اشتغال باید سهم بانک ها مشخص شود با توجه به اینکه بانک های دولتی حدود ۵۱ درصد سپرده ها و بانک های خصوصی نیز ۴۹ درصد سپرده ها را در اختیار دارند باید سهم هر کدام به تناسب سپرده هایی که دراختیار دارند در نظر گرفته شود. وی اظهار کرد: بانک های دولتی در سال گذشته عمکرد مطلوب و قابل قبولی داشتند بطوریه نسبت مصارف به منابع آنها حدود ۱۴۰ درصد بوده است به عبارتی بانک های دولتی استان طی سال ۹۵ درصد قابل توجهی از منابعی را که در اختیار داشتند را توانستند از طریق سپرده های سایر استان ها در استان سرمایه گذاری کنند.

استاندار لرستان همچنین گفت: مقدمات و رایزنی هایی برای ایجاد پتروشیمی در لرستان با سرمایه گذاری هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان انجام شده که جانمایی آن انجام می شود. وی با اشاره به ظرفیت های استان در بخش کشاورزی افزود: کشت گلخانه ای از جمله مواردی است که می تواند به توسعه اشتغال در استان منجر شود و باید ۲۰ درصد افزایش در این بخش مورد توجه بخش کشاورزی استان قرا رگیرد .

بازوند با تاکید بر برند سازی تولیدات کشاورزی استان گفت: علی رغم وجود محصولات خوب کشاورزی استان اما این محصولات در کشور با نام لرستان شناخته شده نیستند به عنوان مثال انجیز و انار لرستان را می توان برند سازی آنها را در دستور کار قرار داد. استاندار لرستان یادآور شد: گیاهان دارویی و عسل لرستان از دیگر ظرفیت هایی است که می تواند به تولید و اشتغال استان کمک کند.

وی گفت: در بخش گردشگری نیز استان قابلیت های خوبی دارد و در سال ۹۶ باید برنامه ریزی شود که گردشگری استان ۲۰ درصد رشد داشته باشد تا در مجموع بتوان شعال سال را که اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال است را عملی کرد.

استخدام جدید آموزش و پرورش

درباره ی مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام سایت وطن استخدام