استخدام بانک ها | استخدام دولتی

آگهی استخدام استانداری مرکزی ۹۷ – ۱۳۹۷

استخدام استانداری ها

خبر ۲۵ دی ۹۶: ایجاد ۲۲۶ شغل جدید در شهرستان خنداب

حمید غیاثی، فرماندار شهرستان خنداب بیان کرد : ۲۲۶ شغل جدید در سال ۹۶ توسط دستگاههای اجرایی گوناگون در این شهرستان ایجاد شد.

متن کامل خبر

خبر ۵ مهر ماه ۱۳۹۶ : ایجاد ۶ هزار شغل در شهرها روستاهای مرکزی

عزیز فیلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی بیان کرد: در نیمه نخست سال جاری بیش از شش هزار فرصت شغلی در نقاط مختلف شهری و روستایی این استان ایجاد شد.

متن کامل خبر

خبر ۱ شهریور ماه ۱۳۹۶ : ایجاد ۶ هزار شغل در ساوه

محمد بهاروند، فرماندار ساوه با بیان اینکه ۶هزار شغل در ساوه ایجاد می شود بیان کرد: نیروهای بومی در اولویت استخدام در ساوه قرار دارند.

وی در نشستی با هیئت اجرائی خانه کارگر شهرستان‌های ساوه و‌زرندیه با اشاره به پروژه‌های در دست احداث در ساوه اظهار داشت: درحال حاضر راه‌اندازی شرکت ساخت خودرو رنو که شرکتی خارجی در ساخت آن شراکت دارد واحداث سیکل ترکیبی برق دو پروژه مهم در شهرستان محسوب می‌شوند‌که با بهره‌برداری از انها فضای اشتغال ساوه دچار تغییرات اساسی می‌شود که در نظر داریم که اولویت جذب نیرو را به افراد بومی بدهیم.

بهاروند افزود: جایگاه کارگران در جامعه همواره مورد احترم است‌و باید حفظ شود زیرا قشر کارگر درمقاطع حساس نظام پشتیبان انقلاب و دستاوردهای حاصل از آن بوده‌اند و پس از آن هم در صحنه‌های داخلی اعم از حضور در پای صندوق رای و خلق حماسه سیاسی حضوری پررنگ داشته‌اند.

فرماندار ساوه تصریح کرد: کارگران سرمایه‌های اصلی تولید یک جامعه هستند و ما موظفیم در راستای صیانت از جان این قشر ایمنی و آموزش را در محل کارشان فراهم کنیم و فراموش نکنیم این مسئله از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

بهاروند بیان کرد: اجرای صحیح قانون کار یک امر الزامی و اجتناب ناپذیر است که بر این اساس تمامی صاحبان واحدهای تولیدی‌و صنعتی موظفند این قانون را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند، صاحبان واحدها باید در زمینه عقد قراردادها نظارتی جدی‌تر داشته باشند.

وی عنوان کرد: در نظر داریم با انجام مذاکرات و مکاتبات زمینه را برای برخورداری قشر کارگر و بازنشسته از امکانات رفاهی فراهم آوریم زیرا تکریم بازنشستگان امری ضروری است و به این سبب باید زمینه آرامش و آسایش آنها فراهم شود تا زمانی که از کار و مشغله فارغ می‌شوند بهره لازم را از این امکانات ببرند.

فرماندار ساوه خاطرنشان‌کرد: کانون بازنشستگان و خانه کارگر می‌توانند با پیگیری امور درصدد برطرف شدن معضلات اقشار مربوطه تلاش کنند که البته در این میان فعالیت رسانه‌ها هم بی‌تاثیر نیست، همچنین باید گفت که شهرستان ساوه با دارا بودن ۵۰ هزار کارگر بیمه شده و استقرار تعداد قابل توجهی واحد تولیدی در این شهر یک جامعه کارگری محسوب می‌شود.

بهاروند بیان کرد: شهرستان ساوه قطب صنعتی کشور تلقی می‌شود و با درنظر داشتن برنامه‌هایی که در دست اقدام قرار دارد می‌توانیم بگوییم در آینده‌ای نزدیک تعداد ۶ هزار شغل در این شهر ایجاد می‌شود، مجموعه تامین اجتماعی موظف است که جمعیت کارگری این منطقه را درنظر بگیرد و به این سبب بهترین خدمات و امکانات را به‌ویژه در حوزه درمانی به ۵۰ هزار کارگر ساوجی ارائه دهد.

وی افزود: مجموعه فرمانداری ساوه تمام تلاش خود را در راستای برطرفشدن مشکلات قشر کارگر بکار گرفته و در این زمینه شرایط سنی جذب نیرو را از ۲۵ به ۳۵ ارتقاء داده و از تعدیل نیرو و یا تعطیلی تعدادی از واحدها جلوگیری کرده که مجموع این اقدامات در راستای حمایت از این قشر به عمل آمده است.

خبر ۴ مرداد ماه ۱۳۹۶ : ظرفیت‌های ایجاد اشتغال در مرکزی شناسایی شود

محمود زمانی قمی، استاندار مرکزی بیان کرد: با توجه به پتانسیل های مختلف و متعدد استان مرکزی به منظور ایجاد اشتغال، باید این ظرفیت ها شناسایی و به کارگیری شود تا شاهد کاهش نرخ بیکاری در این استان باشیم.

وی ظهر سه شنبه در نشست شورای اداری استان مرکزی که با حضور علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اراک برگزار شد، اظهار داشت: استان مرکزی به عنوان یک استان صنعتی و کارگری و زادگاه بسیاری از مفاخر کشور و همچنین بنیان گذار انقلاب اسلامی بایستی مورد توجه بیش از پیش قرار گیرد، چراکه تاثیر به سزای حوزه صنعت این استان در کشور مشهود است.
استاندار مرکزی افزود: با وجود آنکه شاهد نرخ بیکاری پایین در استان مرکزی هستیم اما هنوز جای کار بسیار وجود دارد و بیکاران زیادی در این استان هستند که باید صاحب شغل و درآمد شوند.

استاندار مرکزی گفت : موضوع اشتغال زایی و ایجاد فرصت های شغلی در استان طی سال جاری باید با جدیت از سوی دستگاه ها پیگیری شود و علاوه بر ایجاد فرصت های اشتغال در شهرها، توسعه اشتغال در مناطق محروم و کم برخوردار و همچنین روستاهای استان باید مورد توجه قرار گیرد.

زمانی قمی یادآور شد: چنانچه در پی ایجاد اشتغال، کاهش بیکاری و رفع مشکلات اقتصادی اجتماعی در استان هستیم، باید اقتصاد مقاومتی را به عنوان برنامه اصولی این حوزه پیگیری کنیم و تمام ظرفیت ها در این رابطه به کار گیری شود.

استانداری مرکزی تصریح کرد: در حوزه اشتغال روستایی ۴۰۰روستای مستعد در استان شناسایی شده و با سرمایه گذاری در هر یک از این روستاها بین ۲۰ تا ۲۵ شغل ایجاد می شود که در مجموع بین ۱۰ تا ۸۰ هزار شغل در این روستاها ایجاد خواهد شد.

زمانی قمی اضافه کرد: طی سال گذشته به یک هزار و ۶۷ واحد صنعتی کوچک و متوسط در استان مرکزی ۷۲۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید اعطا و همچنین ۷۳۰میلیون دلار محصولات صادراتی از این استان به ۷۰ کشور جهان صادر شد که نشانگر تراز تجاری مثبت استان است.

استاندار مرکزی ادامه داد: استان مرکزی توانمندی های متعددی در حوزه صنعت، معدن و کشاورزی دارد و در کنار آن از نیروی انسانی کارآمد و ماهر برخوردار می باشد که بستر ایجاد شغل را در این استان مهیا می سازد.

زمانی قمی با اشاره به ضرورت پیگیری موضوع اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در استان مرکزی گفت: در این زمینه اقداماتی انجام شده اما کافی نیست و برای کاهش بیکاری قشر تحصیل کرده به ویژه در شهرستان های اراک و خمین باید برنامه ریزی و تلاش مضاعف انجام شود

استخدام جدید آموزش و پرورش

درباره ی مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام سایت وطن استخدام