استخدام بانک ها | استخدام دولتی

آگهی استخدام استانداری هرمزگان ۹۶ – ۱۳۹۶

استخدام استانداری ها

خبر ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۶: اختصاص ۶۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در هرمزگان

فریدون همتی، استاندار هرمزگان بیان کرد : حدود ۶۰۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات قرض الحسنه و یارانه ای در سال جاری برای ایجاد اشتغال در استان اختصاص یافته که هنوزنتوانسته ایم آنرا جذب کنیم.

وی گفتت: بخش بزرگی از این اعتبارها به صورت قرض الحسنه است که دستگاه های اجرایی باید آنرا جذب کنند.

همتی ادامه داد: دستگاه های اجرایی جامعه هدف خود را پوشش داده و با معرفی واجرای طرح های مختلف مناسب اعتبار یاد شده را تبدیل به اشتغال کنند.

وی اضافه کرد: مسئولان و دستگاه های اجرایی از حالت پشت میز نشینی خارج شوند و سهم شهرستان ها هرچه سریع تر واگذار شود تا فرماندار مدیریت آنرا بر عهده گرفته و کارها را جلو ببرند.

رئیس کارگروه تخصصی اشتغال هرمزگان که ایجاد اشتغال از نظرش به عنوان یک زنجیره است که همه اجزا آن باید به درستی کار کنند، گفت: اگر گوشه ای از این زنجیره دچار به درستی کار نکند، نتیجه مطلوب بدست نمی آید.

سامانه رصد اشتغال کشور فعال شود
استاندار هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود در واکنش به قطعی سامانه رصد اشتغال کشور گفت: بسیار بد است که این سامانه قطع شود و چنین وزارت خانه ای چگونه می خواهد اشتغال کشور را جلو ببرد.
همتی ابراز داشت: به نظر می رسد این سامانه متعلق به ۲۰ تا ۳۰ سال قبل باشد که دستگاه ها برای وارد کردن اطلاعات باید زمان زیادی صرف کنند.

وی، برای پیشبردن کارها از مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خواست به تک تک مدیران زنگ زده و به صورت مستمر پیگیر اجرای طرح ها و اعطاء تسهیلات باشد. بخش از این نشست به سخنان رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در خصوص ایجاد رشته های مورد نیاز مناطق اختصاص داشت که استاندار هرمزگان با تایید حرف های وی، گفت: به صنایع انتقاد می کنیم که چرا از نیروهای بومی استفاده نمی کنند.
رئیس کارگروه تخصصی اشتغال هرمزگان ابراز داشت: صنایع پاسخ می دهند نیروی ماهر و کارآمد مرتبط در استان وجود ندارد و سخنان رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در خصوص ایجاد رشته های متناسب با نیاز استان و مناطق درست است.

همتی بیان کرد: گلایه برقرار نبودن ارتباط بین صنعت و دانشگاه سال هاست وجود دارد و بالاخره باید آنرا حل کنیم و دانشگاه فنی و حرفه ای می تواند برقرار کننده این ارتباط باشد. استاندار استان ساحلی هرمزگان به موضوع صید و صیادی پرداخت و اشاره کرد: سازمان شیلات کشور باید به بندرعباس و کنار ساحل بیایید و یا دریا به تهران برود.

وی خاطر نشان کرد: فردی که می خواهد در این زمینه تصمیم گیری کند باید موضوع های صیادان را از نزدیک احساس کرده باشد. رئیس کارگروه تخصصی اشتغال هرمزگان بیان کرد: مجوز ندادن به صیادی که سنتی کار می کند و دادن مجوز به کسی که صنعتی صید می کند به ذخایر آبزیان لطمه زده و آنرا نابود می کند.

به گفته همتی، به فردی که چند نسل معیشت خود و خانواده اش از راه صید و صیادی تامین شده مجوز نمی دهیم و توقع داریم صید و قاچاق نکند. وی ادامه داد: این روش صحیح نیست و باید به سمت قانونی کردن فعالیت صیادان غیر مجاز گام برداشت و کارشان را قانونی کرد.

تخصیص ۱۵۰میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی هرمزگان هم در این نشست تخصصی اظهار داشت: در سال جاری ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبارهای قرض الحسنه و ۳۵۰ میلیارد تومان هم برای اشتغال فراگیر تخصیص داده شده است.

محمد علی سلیمی بیان کرد: علاوه بر این مبلغ ها ۵۱ میلیون دلار هم برای اشتغال روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر اختصاص داده شده است. وی اضافه کرد: امید می رود با همکاری دستگاه های اجرایی و مصوبات نشست های کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری برای ۳۰ هزار نفر شغل ایجاد شود. وی بیان کرد: دستگاه های اجرایی در سامانه رصد برای ایجاد ۲۷ هزار شغل تعهد داده اند که تا کنون برای افزون بر ۱۲ هزار نفر شغل ایجاد کرده اند.

۵۰ هزار دانش آموخته علمی کاربردی در کشور بیکارند
رئیس دانشگاه علمی کاربردی کشور هم گفت: به علت تناسب نداشتن رشته های دانشگاه ها با نیازهای استانی و منطقه ای ۵۰ هزار نفر مدرک به دست بیکار در کشور داریم.

ناصر شمس گفت : رشته های این دانشگاه بر اساس نیاز بازار کار طراحی و تاسیس می شود که این باعث شده ۷۰ درصد دانش آموختگان این دانشگاه جذب بازار کار می شوند و بیکاری بین آنان پایین باشد.
وی اضافه کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای می تواند رشته های متناسب با نیاز استان هرمزگان را طراحی و ایجاد کند و لزومی ندارد یک رشته برای ۵۰ سال به صورت مسمتر و مداوم تدریس شود.

شمس بیان کرد : دانشگاه فنی و حرفه ای دارای سه مرکز آموزشکده فنی دختران بندرعباس، آموزشکده فنی میناب ( آیت اله خامنه ای ) و آموزشکده فنی پسران بندرعباس ( شهید کرانی ) در استان است که امروز مدیر آن معرفی شد.

خبر ۱۹ اردیبهشت ۹۶ : اشتغالزایی برای ۱۷ هزار نفر در هرمزگان طی دو سال آینده

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان به تشریح مهمترین اقدمات صورت پذیرفته توسط دولت یازدهم تدبیر و امید در حوزه اشتغال، رفع موانع تولیدی، اعطاء تسهیلات به واحد‌های تولیدی و جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در هرمزگان پرداخت.
‌علی رئوفی در گفت و گو با ایسنا، ‌در تشریح تعداد شاغلین استان هرمزگان بیان کرد: در سال ۹۲ تعداد شاغلین استان ۳۶۳ هزار ۱۹۴ بود که این آمار در سال ۹۵ به ۴۵۶ هزار و ۱۹۲ رسید که رشد ۲۵ درصدی شاغلین را نشان می‌دهد.

وی در خصوص نرخ مشارکت استان بیان کرد: نرخ مشارکت استان هرمزگان در سال ۹۲، ۳۳.۸ درصد بوده که این میزان در سال  ۹۵ به ۳۸.۸ درصد رسید که رشد پنج درصدی را نسبت به سال ۹۲ نشان می‌دهد.
رئوفی درخصوص نرخ بیکاری استان خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری استان هرمزگان درسال ۹۲،‌ ۱۱.۷ درصد بود که این رقم در سال ۹۵ به ۱۰.۳ درصد رسید که با کاهش ۱.۱ درصدی میزان بیکاری در استان همراه شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: علی رغم افزایش نرخ مشارکت اقتصادی در سالهای (۹۲ تا ۹۵)که به طبع آن به معنی  ورود جمعیت فعال آماده به کار است، کاهش نرخ بیکاری نشان دهنده عملکرد مناسب استان در بخش‌های مختلف اقتصادی و کنترل بیکاری در استان است.

رئوفی در ادامه به تسهیلات داده شده کم بهره به مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد اشاره و بیان کرد: جمع کل تسهیلات کم بهره پرداخت شده برای مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد و خود اشتغالی به میزان ۱۸۱ میلیارد تومان بوده که باعث ایجاد اشتغالزایی برای ۴۶۰ هزار و ۱۳ نفر در استان شده‌ و در طول چهار سال فعالیت دولت تدبیر و امید برای ۶۴۴ هزار ۵۹  نفر در استان اشتغال ایجاد شده است.

عضو شورای راهبردی سرمایه گذاری استان هرمزگان به طرح‌های مصوب سرمایه گذاری خارجی اشاره و در این رابطه  تصریح کرد: تعداد طرح های مصوب سرمایه گذاری خارجی در سال ۹۲ دو طرح بود که در سال ۹۶ به ۶ طرح افزایش یافت که رشد  ۲۰۰ درصدی را نشان می‌دهد و میزان سرمایه گذاری خارجی مصوب پوششی و غیر پوششی استان تنها در سال ۹۵ در هرمزگان دو  میلیارد دلار بوده است.

عضو کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید هرمزگان به میزان پرداخت تسهیلات درراستای رفع موانع تولید اشاره و در این رابطه افزود: درسال ۹۵ درمجموع به ۷۰۶ واحد تولیدی در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید وخارج از سامانه بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات جهت رونق تولید اختصاص یافت.

رئوفی درباره میزان درآمد های وصولی استان گفت: میزان درآمد های وصولی استان هرمزگان در طول فعالیت دولت تدبیر و امید با رشد چشمگیر همراه بوده است و میزان درآمد‌های وصولی استان از ۱۱ هزار و ۴۷۱ میلیارد ریال درسال ۹۲ به ۲۲ هزار و ۱۹ میلیارد ریال در سال ۹۵ رسید که افزایشی معادل ۹۲ درصد همراه بوده است. وی در خصوص میزان درآمد‌های گمرکی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: میزان درآمد‌های گمرکی استان از پنج هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان در سال ۹۲ به ۱۲ هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان در سال ۹۵ رسید که رشد ۱۳۷ درصدی را نشان می‌دهد.

عضو شورای راهبردی سرمایه گذاری استان هرمزگان به اقدمات صورت پذیرفته در حوزه سرمایه گذاری در استان اشاره و در این رابطه تصریح کرد: منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس با ۹ میلیارد دلارسرمایه گذاری که ۴/۳  میلیارد دلار در طی سال های ۹۴ و ۹۳ صورت پذیرفته است فعال است و هم اکنون ۵ میلیارد دلار پروژه سرمایه گذاری در این منطقه در حال اجرا است  که برای ۱۴ هزار نفر اشتغالزایی شده است و با تکمیل آن برای ۱۷ هزار نفر دراستان در طی دو سال آینده اشتغالزایی خواهد شد.

وی در همین رابطه افزود: منطقه ویژه اقتصادی معدنی و فلزی خلیج فارس قطب تولید فولاد‌، آلومنیوم، تخلیه و بارگیری مواد معدنی و فلزی درکشور است و دارای ظرفیت ۲۸ میلیون تن مواد معدنی و نفتی، سه میلیون تن فولاد، ۲۵۷هزار تن آلمنیوم، ۱۸ هزار تن روی و ۹۰ هزار متر مکعب آب است. وی افزود: این منطقه ویژه اقتصادی برای تولید ۱۰ میلیون تن فولاد و ۵۰۰ هزار تن آلومینیوم در برنامه افق ۱۴۰۴ و سالیانه یک میلیارد دلار صادرات غیر نفتی برنامه ریزی شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان به میزان سرمایه گذاری های صورت پذیرفته درمناطق ویژه کشتی سازی و شهید رجایی نیز اشاره و در این رابطه افزود: در منطقه ویژه کشتی سازی سه میلیارد دلارسرمایه گذاری با شتغالزایی برای ۱۶۰۰ نفر صورت پذیرفته است و دراین منطقه ویژه ازسال ۹۳ تا ۱۶۳۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید با اشتغالزایی برای ۱۳۵۷ نفرصورت پذیرفته است و ۱۱۰۰ میلیارد تومان قرارداد جدید دراین منطقه ویژه درحال انعقاد است که با عملیاتی شدن این قراردادها برای ۴۵۰ نفردرمنطقه ویژه شهید رجایی اشتغالزایی صورت خواهد پذیرفت.

وی در همین رابطه افزود: در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان ۲۰۸ میلیون دلار سرمایه گذاری در دست انجام است و ۳۰۰میلیون دلارسرمایه‌گذاری نیز دردست مذاکره است که با عملیاتی شدن این سرمایه گذاری‌ها منطقه ویژه اقتصادی پارسیان متحول می‌شود.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان درادامه اظهارکرد: احداث ۵۸۳ کیلومتر راه‌های روستایی با سرمایه‌گذاری ۲۳۴ میلیارد تومان، احداث ۱۳۷ کیلومتر بزرگراه با سرمایه گذاری ۲۳۲ میلیارد تومان، احداث ۸۸ کیلومتر راه اصلی با سرمایه گذاری ۹۶ میلیارد تومان ، اجرای ۱۵ پروژه شیلاتی با سرمایه گذاری ۲۳۱ میلیارد تومان ، تاسیس ۶ شرکتحمل و نقل بین المللی جاده ای و ۲۲ شرکت حمل و نقل داخلی کالا با سرمایه گذاری ۱۲۹ میلیارد تومان، احداث و بهره برداری از ۱۲ مجتمع خدمات رفاهی و بین راهی با حجم سرمایه گذاری ۱۷ میلیارد تومان و اجرای ۱۵ پروژه شیلاتی با سرمایه گذاری ۲۳۱ میلیارد تومان از دیگر اقدمات بزرگ سرمایه گذاری برای آبادانی و عمران بیش از پیش استان هرمزگان بوده که صورت پذیرفته است.

رئوفی به اهم اقدامات صورت گرفته برای جلب و جذب سرمایه گذاری درهرمزگان اشاره و در این رابطه تصریح کرد: برگزاری اولین همایش فرصت ها وتوانمندی‌های سرمایه گذاری درسال ۱۳۹۳ و انعقاد ۳۱ تفاهم نامه سرمایه گذاری استان در این همایش، برگزاری دومین همایش فرصت ها و توانمندی‌های سرمایه گذاری درسال ۱۳۹۵ و انعقاد ۷۲ تفاهم نامه با حجم سرمایه گذاری استان معادل ۱۸ هزار ۴۵۳ یلیارد تومان دراین همایش، حضورفعال استان هرمزگان در همایش توسعه سواحل مکران، پیگیری جهت ایجاد شهرک صنعتی مشترک ایران و چین برای اولین بار درکشور و احداث نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی مشترک بین ایران و روسیه در شهرستان سیریک با حجم سرمایه گذاری ۶/۱ میلیارد یورو ازمهمترین اقدمات جذب سرمایه گذاری در استان هرمزگان بوده است که با تحقق این سرمایه گذاری‌ها شاهد اشتغالزایی گسترده در استان و ایجاد تحولات اساسی در استان خواهیم بود.

استخدام جدید آموزش و پرورش

درباره ی مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام سایت وطن استخدام