استخدام بانک ها | استخدام دولتی

آگهی استخدام سازمان نظام پرستاری ۹۷ – ۱۳۹۷

نظام پرستاری مشهد, نظام پرستاری تهران, استخدام سازمان ها

خبر ۱۰ مهر ماه ۱۳۹۶: کمبود نیروی پرستار در بیمارستانهای استان اردبیل

ناصر مظفری، رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اردبیل از کمبود پرستار در بیمارستانها و مراکز درمانی این استان خبر داد.

وی گفت : استاندارد تعداد پرستار ۱.۸ تا دو نفر برای هر تخت بیمارستانی است؛ در حالی که وضعیت فعلی برعکس این میزان بوده و هر یک نفر پرستار از دو تخت بیمارستانی مراقبت دارد.

مظفری تعداد کل پرستاران استان را سه هزار و ۲۰۰ نفر عنوان و اضافه کرد: از این تعداد دو هزار و ۴۰۰ نفر در بیمارستان‌های دولتی و مابقی در بیمارستان‌های خصوصی مشغول به فعالیت هستند.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری استان تأکید کرد: در نظام پرستاری نیز دو هزار و ۲۰۰ پرستار عضویت دارند و هر چند عضویت اجباری نیست اما نزدیک به ۸۰ درصد پرستاران عضو نظام پرستاری هستند. به گفته مظفری یکی از مشکلات فعلی فعالیت پرستاران ضعف آموزش‌ها است و بسیاری از انتقادهای وارده در این خصوص قابل‌قبول است.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته پذیرش بی‌رویه دانشجو در رشته پرستاری صورت گرفته است، اضافه کرد: این موضوع آموزش‌های پرستاری را با ضعف مواجه ساخته است.

رئیس هیئت‌مدیره نظام پرستاری استان یکی از اهداف این مجموعه را ایجاد تعامل بین پرستاران با جامعه عنوان و اضافه کرد: ضروری است در این راستا ظرفیت‌های قشر پرستاری در حوزه‌های دیگر به غیر از مراقبت بالینی اطلاع‌رسانی شود.

برپایی ایستگاه پرستاری در اردبیل

مظفری ادامه داد: به منظور تحقق این مهم برای سومین سال پیاپی در نظر داریم ایستگاه پرستاری در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در میدان عالی‌قاپو دایر شود.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اردبیل ادامه داد: خدماتی از جمله اطلاع‌رسانی در خصوص بیماری‌های مختلف مانند ایدز، فشار خون، دیابت، کنترل فشار خون، توزیع قرص ویتامین D، آموزش مراقبت‌های پوکی استخوان و آموزش پیشگیری از بیماری‌های کلیوی در این ایستگاه ارائه می‌شود.

در این جلسه دبیر شبکه پیشگیری از اعتیاد استان اردبیل نیز به تدارک بسته‌های آموزشی مبارزه با اعتیاد در ایستگاه پرستاری اشاره کرد.

علی محمدیان با بیان اینکه این بسته‌ها به تمامی حوزه‌های پیشگیری، کنترل، صیانت و درمان توجه دارد، افزود: انتظار می‌رود در خصوص مقابله با اعتیاد تمامی بخش‌های جامعه مشارکت داشته باشند.

مدیرعامل موسسه مردم‌نهاد تسنیم افزود: موسسه مردم‌نهاد تسنیم که اولین موسسه سلامت استان در خصوص ترک اعتیاد است معتادان نیازمند را نیز در صورتی که توان مالی ترک اعتیاد ندارند شناسایی کرده ومورد حمایت قرار می‌دهد.

استخدام جدید آموزش و پرورش

درباره ی مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام سایت وطن استخدام