استخدام بانک ها | استخدام دولتی

استخدام جدید آموزش و پرورش سال ۹۶ (استخدام ۸۰۰۰ نفر)

جذب معلم, استخدام دبیر, اخبار جدید استخدام آموزش و پرورش

اخبار جدید ۲۶ اردیبهشت ۹۶:

در چهارمين امتحان مشترك فراگير، وزارت آموزش و پرورش (۸۰۰۰ نفر)، بانك صنعت و معدن (۱۸۷ نفر)، سازمان دامپزشكي كشور (۲۶۶ نفر)، سازمان پزشكي قانوني كشور (۶۱ نفر)، سازمان حسابرسي (۳۴۲ نفر)، بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران (۵۰ نفر)، ۱۱ دستگاه اجرايي استان البرز (۱۳۷ نفر)، سازمان بنادر و دريانوردي (۲۰۰ نفر)، بانك مسكن (۵۴۰ نفر)، بانك سپه (۵۴۱ نفر)، سازمان ثبت اسناد و املاك (۱۱۵ نفر)، وزارت امور خارجه (۴۲ نفر) و سازمان اداري و استخدامي كشور (۵۰ نفر) استخدام مي‌نمايند.

متن کامل خبر

خبر ۲۶ اردیبهشت ۹۶ : شروع ثبت نام جذب سرباز معلم در آموزش و پرورش استان قزوین

مرتضی سمیعی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به جذب سرباز معلم گفت: دستورالعمل جذب و بکارگیری سرباز معلمان در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ ابلاغ شد و داوطلبان باید با مدارک تا ۳۰ اردیبهشت ماه به امور اداری مراجعه نمایند.

متن کامل خبر

خبر ۲۴ اردیبهشت ۹۶ : اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش وپرورش بزودی

اسفندیار چهاربند، رییس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در مورد نتایج آزمون استخدامی این وزارتخانه که آبان‌ سال ۱۳۹۵ برگزار شد گفت: گزینش پذیرفته‌شدگان این آزمون انجام و نتایج یک برابر ظرفیت هم اعلام شده و قرار است به‌زودی نتایج اعلام شود.

متن کامل خبر

خبر ۲۳ اردیبهشت ۹۶ : دستورالعمل آموزش و پرورش جهت جذب و سازماندهی معلمان وظیفه

در بخش نامه آموزش و پرورش در مورد جذب و سازماندهی معلمان وظیفه آمده است: ادامه اشتغال معلمان وظیفه بعد از اتمام خدمت موظف، ممنوع است و انجام خدمت ضرورت در آموزش و پرورش، هیچگونه حق استخدامی برای افراد ایجاد نمی‌کند.

متن کامل خبر

خبر ۲۳ اردیبهشت ۹۶ : اطلاعيه درخصوص نحوه اعلام نتیجه و اعمال سهمیه ها در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی وزارت آموزش وپرورش در سال ۹۵

پیرو اطلاعیه منتشره مورخ ۱۳۹۶/۱/۲۱ موضوع اعلام نتیجه آزمون استخدامی ۱۳۹۵/۸/۲۱ وزارت آموزش و پرورش، بدين‌وسيله به اطلاع آن گروه از داوطلبانی که در تاریخ فوق برای آن ها کارنامه مشروط صادر شده است، اعلام می دارد، نتایج آزمون مذکور مشخص و کارنامه جدید برای داوطلبان دی نفع صادر شده است.

بدیهی است داوطلبینی که برای آن ها کارنامه “قبولی” صادر گردیده است، لازم است در اسرع وقت جهت انجام سایر مراحل استخدامی به اداره کل آموزش و پرورش استان ذیربط مراجعه نمایند.

جهت مشاهده نتایج آزمون اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۹ اردیبهشت ۹۶ : برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش تا پایان خرداد

رییس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش از موافقت سازمان اموراستخدامی برای جذب ۱۴هزار و ۵۰۰ نیروی انسانی جدید خبر داد و گفت: احتمالا تا پایان خرداد اولین نوبت آزمون استخدامی را برای جذب ۱۰ هزار نفر برگزار خواهیم کرد.

متن کامل خبر

خبر ۱۸ اردیبهشت ۹۶ : تلاش برای وضعیت استخدام معلمان حق التدریس آموزش و پرورش

اسدالله عباسی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص توجه به وضعیت استخدام معلمان حق‌التدریس و تعیین و تکلیف شرایط آن‌ها اظهار داشت: تلاش داریم تا تمهیداتی برای وضعیت استخدامی این گروه از معلمان بیاندیشیم. وی ادامه داد: بر این اساس کلیات طرح استخدام معلمان حق‌التدریس تصویب شده و جزئیاتی باقی مانده که باید در کمیسیون آموزش و تحقیقات کار کارشناسی روی آن انجام شود.

متن کامل خبر

خبر ۱۷ اردیبهشت ۹۶ : ثبت نام جذب سرباز معلم در آموش و پرورش آذربایجان شرقی

اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی: در راستای اعلام اداره کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش ، اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی برای طرح جذب معلم وظیفه ثبت نام می نماید .

متن کامل خبر

خبر ۱۶ اردیبهشت ۹۶: خبر اعلام فراخوان آزمون استخدامی آموزش و پرورش در هفته آینده

سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدامی برای جذب ۱۵ هزار معلم جدید در آموزش و پرورش خبر داد.

یوسف نجفی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: فراخوان آزمون استخدامی آموزش و پرورش هفته آینده ازطریق رسانه‌ها و مطبوعات اعلام می‌شود.

وی افزود: آموزش و پرورش امسال علاوه بر جذب ۱۵ هزار معلم جدید از طریق آزمون استخدامی ۱۰ هزار نفر از دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان را نیز در مدارس به کار خواهد گرفت. نجفی تاکید کرد: امسال هیچ معلم حق التدریس جدید در آموزش و پرورش جذب نخواهد شد و هیچ مجوزی برای جذب این نوع معلمان صادر نکرده ایم.

سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش گفت: به دلیل بازنشستگی و خروج بیش از اندازه معلم از آموزش و پرورش این وزارتخانه در سال‌های آینده با مشکل شدید کمبود معلم روبرو خواهد شد و البته قانون بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان در سال ۸۶ نیز مزید علت برای کمبود معلم در آموزش و پرورش شده است.

وی به پرداخت مطالبات فرهنگیان اشاره کرد و افزود: تمام بدهی‌های معلمان حق التدریس آزاد پرداخت شده است و پاداش پایان خدمت سال ۹۴ فرهنگیان نیز پارسال پرداخت و پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۵ نیز که رقمی معادل ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان می‌شود تامین و پرداخت آن آغاز شده است.

نجفی گفت: آموزش و پرورش همچنان ۶۰۰ میلیارد تومان به فرهنگیان بدهکار است که امیدواریم بتوانیم این بدهی‌ها را نیز در ماه‌های آینده پرداخت کنیم. سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش افزود: حقوق معلمان حق التدریس از این ماه همزمان با حقوق سایر کارکنان رسمی آموزش و پرورش پرداخت می‌شود.

وی تاخیر در پرداخت حقوق حق التدریس را پرداخت از ردیف سایر فصول اعتبارات وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که هیچ اعتباری برای این ردیف در نظر گرفته نمی‌شد و این ماه پرداخت حقوق معلمان حق التدریس از ردیف دیگری به موقع پرداخت می‌شود.

خبر ۱۲ اردیبهشت ۹۶ : کمبود ۳۰۰۰ آموزگار در مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش استان مرکزی

معاون پژوهش و برنامه ریزی منابع انسانی آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: ۱۵هزار آموزگار در مقاطع مختلف تحصیلی در مرکزی فعالیت دارند که طبق چارت سازمانی با کمبود سه هزار معلم روبرو هستیم.

متن کامل خبر

خبر ۹ اردیبهشت ۹۶ : احتمال برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در خرداد ماه

رییس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات از احتمال برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در خرداد ماه امسال خبر داد.

متن کامل خبر

خبر ۹ اردیبهشت ۹۶ : استخدام ۹۵۰ نیرو در آموزش و پرورش بوشهر

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهرگفت:درسال جاری باتوجه به نیاز استان ۹۵۰ نفر در مقاطع مختلف تحصیلی استخدام می شوند.

متن کامل خبر

خبر ۳ اردیبهشت ۹۶ : اخذ مجوز سهمیه استخدامی چهل هزار نفر در آموزش و پرورش سال ۹۶

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای اخذ سهمیه استخدامی جدید مکاتبه کردیم، گفت: ۲ تقاضا داریم که شامل جذب ۲۵ هزار دانشجوی متعهد خدمت برای سال تحصیلی ۹۷ـ۹۶ و ۱۵ هزار نفر استخدام آزاد است.

متن کامل خبر

خبر ۳۱ فروردین ۹۶ : جذب ۱۳۱۹ نیرو در آموزش و پرورش

معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: امسال ۸۳۵ نفر از طریق آزمون و استخدام آزاد و ۴۸۴ نفر هم از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش می شوند و ۶۰۰ نفر از نیروها به جمع پیشکسوتان افزوده خواهند شد.

متن کامل خبر

خبرر ۲۹ فروردین ۹۶ : استخدام ۸۸۹ نفر در آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری به صورت پیمانی و حق التدریس

چهارمحال و بختیاری، مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: امسال  ۸۸۹ نفر را بهاستخدام ۸۸۹ نفر در اموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری صورت  پیمانی و حق التدریس  به کار می‌گیریم که تعداد ۳۱۶ نفر استخدام پیمانی ( ماده ۲۸) ، ۱۰۰ نفر معلم حق‌التدریس و ۴۷۳  دانشجو متعد خدمت  هستند.

متن کامل خبر

خبر ۲۶ فروردین ۹۶ : برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای در تابستان ۹۷

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در خصوص آخرین وضعیت ۱۰ هزار استخدامی جدید آموزش و پرورش، گفت: حقوق و ابلاغ این افراد از مهر ماه ۹۶ برقرار شده و دوره‌های آموزشی این افراد، اردیبهشت ماه سال آینده آغاز می‌شود.

متن کامل خبر

خبر ۲۱ فروردین ۹۶ : اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش درخصوص اعلام اسامی نهایی داوطلبان پذیرفته شده در سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور مورخ ۲۱/۸/۱۳۹۵ برای طی سایرمراحل استخدام پیمانی در وزارت آموزش و پرورش

باعنایت به برگزاری آزمون استخدام پیمانی سال ۱۳۹۵ وزارت آموزش و پرورش (موضوع مجوز شماره ۶۸۴۳۷۰ مورخ ۳۰/۵/۱۳۹۵ سازمان اداری و استخدامی کشور) بدین وسیله نتایج آزمون مزبور اعلام می­گردد، پذیرفته­ شدگان مکلفند به منظور طی سایر مراحل قبل از استخدام (بررسی صلاحیت­های عمومی، گواهی عدم سوءپیشینه، آزمایشات و معاینات پزشکی، تشکیل پرونده استخدامی و دوره مهارت آموزی) به شرح ذیل اقدام نمایند.

متن کامل خبر

خبر ۲۰ فروردین ۹۶ : استخدام‌های جدید در آموزش و پرورش در سال ۹۶ :

وزیر آموزش و پروش از استخدام های جدید امسال در صورت اخذ مجوزهای لازم از سازمان امور اداری و استخدامی خبر داد. فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که آیا امسال آموزش و پرورش استخدام دارد و آزمون استخدامی برگزار می‌شود؟ اظهارداشت: در سال ۹۶ دنبال آن هستیم که مجوز از سازمان امور اداری و استخدامی بگیریم.

متن کامل خبر

خبر ۲۰ فروردین ۹۶ خبر خوش برای معلمان مدارس استثنایی :

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، سازمان آموزش و پرورش استثنایی را به پذیرش حق بیمه سنوات ارفاقی معلمان مدارس استثنایی و سازمان تأمین اجتماعی را به احتساب آن در سنوات خدمتی ملزم کرد.

متن کامل خبر

خبر ۱۹ فروردین: زمان اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش

سیدحسن حسینی مدیرکل امور اداری و استخدامی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در سال گذشته، اظهار داشت: از ۱۰۶۰۰ مجوز استخدامی، حدود ۷۵۰۰ نفر امتیاز و حد نصاب لازم را کسب کردند و مصاحبه آنها انجام شد و این تعداد قبولی نهایی آموزش و پرورش هستند.

متن کامل خبر

خبر ۱۶ فروردین ۹۶ : جزئیات دوره آموزشی پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

برگزاری دوره‌های آموزشی برای پذیرفته شدگان آموزش استخدامی از اوایل اردیبهشت

مدیر کل امور اداری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به زمان برگزاری دوره‌های آموزشی برای پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی از درخواست پذیرش ۱۵ هزار ردیف استخدامی برای امسال خبر داد.

سید حسن حسینی مدیر کل امور اداری وزارت آموزش و پرورش در گفت گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص وضعیت برگزاری دوره‌های آموزشی برای پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی سال گذشته گفت: مصاحبه از پذیرفته شدگان انجام و نتایج گزینش به سازمان سنجش اعلام شده که نهایتا در دو تا سه روز آینده به طور قطعی اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به این روند احتمال می‌دهیم اوایل اردیبهشت ماه دوره‌های آموزشی برای پذیرفته شدگان آغاز شود که دانشگاه فرهنگیان با توجه به هماهنگی‌های قبلی آمادگی کامل برای اجرای آن را دارد.

مدیر کل امور اداری وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: از بین ۱۰ هزار و ۶۰۰ نفر پذیرفته شده در آزمون استخدامی، نزدیک به ۷ هزار و ۵۰۰ نفر در دوره‌های آموزشی پردیس‌های در نظر گرفته شده از طرف دانشگاه فرهنگیان شرکت می‌کنند.

وی در خصوص برگزاری آزمون استخدامی برای امسال تصریح کرد: درخواست ۱۵ هزار نیرو داریم که به سازمان مدیریت اعلام کردیم و در حال پیگیری مراحل اداری آن هستیم. حسینی یادآور شد: درصدد اخذ این مجوز استخدامی هستیم تا در اولین آزمونی که دولت به طور هماهنگ برای دستگاه‌های اجرایی در نظر گرفته پذیرش نیروهای آموزش و پرورش هم انجام شود.

خبر ۱۵ فروردین ۹۶ : خبر برگزاری آزمون استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۶

وزیر آموزش و پرورش گفت: ۴ هزار میلیارد تومان به معلمان بدهکار هستیم که این مطالبات شامل پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته، حق‌التدریس معلمان رسمی، حق‌الزحمه تصحیح اوراق امتحانی و چندین مورد دیگر است.

فخر الدین دانش آشتیانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: از ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از مطالبات فرهنگیان ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است و ۴ هزار میلیارد تومان آن همچنان باقی است.

وی گفت: از شروع سال جدید با رئیس سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت مطالبات فرهنگیان صحبت کردیم و پیگیر مطالبات فرهنگیان هستیم.وی از اختصاص ۲۵۰ میلیارد تومان سرانه برای مدارس در سال ۹۶ خبر داد و افزود: البته این سرانه جواب هزینه های مدارس را نمی دهد و با صرفه جویی از طریق ساماندهی نیروی انسانی و واگذاری اختیارات بیشتر به ادارات آموزش و پرورش استان ها باید این کسری را جبران کنیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه امسال نیز با برگزاری آزمون استخدامی معلم جدید جذب خواهد کرد و با سازمان امور اداری و استخدامی مشغول مذاکره هستیم تا تعداد معلمان جذب شده از طریق آزمون استخدامی را مشخص کنیم.

دانش آشتیانی افزود: پارسال قرار بود ۱۰ هزار معلم از طریق آزمون استخدامی جذب آموزش و پرورش شوند که به دلیل داشتن حدنصاب در برخی رشته ها و استان ها نتوانستیم همه این افراد را جذب کنیم و امیدواریم امسال بتوانیم این تعداد را جبران کنیم.

وی با اشاره به کمبود معلم در آموزش و پرورش گفت: هر سال تعداد قابل توجهی از معلمان بازنشسته می شوند و ما با برگزاری آزمون استخدامی، جذب دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان و خرید خدمات آموزشی (به کارگیری نیروهای آزاد و حق التدریس) این کمبود را جبران خواهیم کرد.

وی افزود: در بحث اجرای شعار اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال در آموزش و پرورش موضوع نیروی انسانی بسیار مهم است و ما باید نیرویی را تربیت کنیم که شایستگی های لازم را برای بازار کار داشته باشد.

دانش آشتیانی گفت: شایستگی‌های هر فرد برای ورود به اجتماع و بازار کار در دوران کودکی و آموزش و پرورش عمومی شکل می گیرد و هر تولید کننده باید مهارت های لازم را برای تولید داشته باشد و این مهارت ها در دوران دبستان و مدرسه شکل می گیرد. وی افزود: سیاست آموزش و پرورش توجه به شایستگی ها و خلاقیت های دانش آموزان در ۹ سال اول تحصیل است و در ۳ سال آخر آموزش های تخصصی را پیش خواهیم گرفت تا دانش آموزان فارغ التحصیل بتوانند کارآفرین و دارای مهارت های لازم باشند.

خبر ۱۵ فروردین ۹۶ : رفع ۴ مشکل حقوقی نیروی انسانی آموزش و پرورش استثنایی

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: سنوات ارفاقی معلمان طی سال‌های ۸۶ تا آخر ۸۷ را حل کردیم و برای سنوات ۸۸ تا ۹۱ هم مجوز کمیسیون اجتماعی دولت را گرفتیم که پس از تأمین اعتبار، اجرایی می‌شود.

مجید قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس با بیان اینکه درباره مشکلات حقوقی نیروی انسانی این سازمان چهار مشکل داشتیم، اظهار داشت:عموماً پرسنل سازمان آموزش و پرورش استثنایی تحت پوشش صندوق بازنشستگی هستند اما ۴، ۵ هزار نفر تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند که تأمین اجتماعی زیر بار سنوات ارفاقی آنها نمی‌رفت.

وی ادامه داد: این افراد به دیوان عدالت اداری شکایت کردند که برای هر نفر، رأی صادر شد تا تأمین اجتماعی سنوات را واریز کند و قرار است رأی کلی و جمعی صادر شود که این کار صورت گرفته است.

قدمی به مشکل دوم اشاره کرد و گفت: سنوات ارفاقی معلمان طی سال‌های ۸۶ تا آخر ۸۷ را حل کردیم و برای سنوات ۸۸ تا ۹۱ هم مجوز کمیسیون  اجتماعی دولت را گرفتیم که پس از تأمین اعتبار، اجرایی می‌شود.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در خصوص سنوات ارفاقی، گفت: هر سال خدمت، ضریب ۱.۲ می‌گیرد یعنی ۵ سال خدمت، ۶ سال حساب می‌شود؛ در حقیقت هر سال خدمت، ۷۲ روز به سنوات اضافه می‌شود و بر این اساس بازنشستگی زودتر اتفاق می‌افتد.

وی اظهار داشت: مشکل سوم، تعدادی از پرسنل آموزش و پرورش استثنایی بودند که یک مدت تأمین اجتماعی بودند که تغییر صندوق داده و به صندوق بازنشستگی آمدند و کسورات به صندوق بازنشستگی آن زمان واریز نشده است.

قدمی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم تعداد این افراد زیر ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر بوده است، افزود: این افراد ۴ سال تأمین اجتماعی بودند؛ این موضوع هم در حال حاضر پیگیری حقوقی می‌شود و ان‌شاءالله مسئله حل شود.

وی به مشکل چهارم اشاره کرد و ادامه داد: به برخی گفته شده است که وقتی بازنشسته می‌شوند، ۴ میلیون تومان سهم دولت را به حساب بریزند تا حکم‌شان را بزنند که این به خاطر کمبود اعتبار بوده است؛ این مشکل را هم ما برطرف کردیم و پیگیری کردیم که دیگر انجام نشود.

خبر ۱۴ فروردین ۹۶

وضعیت نیروی انسانی در آموزش و پرورش شهر تهران

خبر ۱۳ فروردین ۹۶ : زمان اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش زمان و نحوه اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی وزارت آموزش‌وپرورش را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نتایج سومین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی در تاریخ ۶ دی ۹۵ اعلام شد و در این آزمون،‌ وزارت آموزش‌وپرورش به جذب ۱۰ هزار نیروی انسانی پس از انجام مصاحبه علمی و گزینش اقدام کرد. با توجه به اینکه  تعدادی از ظرفیت‌های استخدامی آموزش‌وپرورش خالی ماند و مقرر شد تا این ظرفیت خالی تعیین تکلیف شود، لیست دیگری از سوی سازمان سنجش به آموزش‌وپرورش اعلام شد.

برخی داوطلبان اعلام کردند که آخرین مرحله مصاحبه تکمیل ظرفیت نیز در اسفند سال ۹۵ انجام شد و از زمان اعلام نتایج اولیه حدود سه ماه می‌گذرد اما هنوز نتایج نهایی اعلام نشده است و حدود ۳۰ هزار نفر هر روز را در استرس و دلهره سپری می‌کنند که چه زمانی قرار است نتایج نهایی اعلام شود؟

در همین رابطه سید حسن حسینی – مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش به تسنیم گفت: اعلام نتایج مرحله تکمیل ظرفیت از سوی سازمان سنجش با تاخیر همراه شد اما تلاش می‌کنیم از نخستین‌ روزهای کاری سال ۹۶ بحث معرفی افراد تایید شده در مرحله تکمیل ظرفیت را به گزینش خواهیم داشت.

وی افزود: پس از بررسی افراد توسط گزینش نتایج نهایی اعلام خواهد شد و دوره مهارت آموزی یک ساله در دانشگاه فرهنگیان از اردیبهشت ۹۶ آغاز خواهد شد تا پس از پایان این دوره آموزشی بتوانیم در تابستان امسال آزمون جامع را برگزار کنیم.

حسینی در رابطه با دلیل خالی ماندن ظرفیت‌ها گفت: برای برخی ردیف‌های شغلی داوطلب وجود ندارد یا نمره کسب شده کمتر از حد نصاب لازم است.

خبر ۲۶ اسفند ۹۵ : ۱۵ فروردین زمان اعلام نتایج نهایی استخدامی آموزش و پرورش

معاون اداره کل آموزش و پرورش خبر داد: شنبه موعد واریز مطالبات حق التدریسی ها و اعلام نتایج نهایی استخدامی آموزش و پرورش در ۱۵ فروردین

علی نیا-  اعلام نتایج نهایی استخدامی آموزش و پرورش در ۱۵ فروردین سال آینده  و  واریز شدن مطالبات حق التدریسی ها از جمله  موضوعاتی بود  که در نشست خبری  معاون پژوهش،برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش استان مطرح شد.«خوش آینه»  در جمع خبرنگاران گفت: طی سال جاری ۴۰۰ نیروی حق التدریس جذب کردیم و تنها مطالبات دی، بهمن و اسفند آن ها باقی مانده است که انشاءا… تا شنبه واریز خواهد شد. وی با اشاره به این که نتایج استخدامی های آموزش وپرورش ۱۵ فروردین ماه اعلام خواهد شد، افزود: از ۲۰ فروردین تا ۲۰ شهریور ماه سال آینده پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش دوره های لازم را فرا خواهند گرفت.وی با اشاره به این که طی مراحل نهایی آزمون استخدامی ۱۷۶ نفر وارد آموزش و پرورش خواهند شد، گفت: تا سال ۱۴۰۰، ۴۰ درصد نیروها بازنشسته می شوند و با بحران نیروی انسانی مواجه خواهیم شد.به گزارش خبرنگار ما برگزاری  جشنواره  فیلم رشد  در استان با  رشد  ۱۵ درصدی و مدرسه محور شدن  برنامه های روز معلم از جمله مواردی بود که در این  نشست عنوان شد.

شرایط استخدام آموزش و پرورش در سال نود و پنج :

– داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
– اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
– التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
– دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم از خدمت (مشروط به اینکه معافیت از خدمت نافی شرایط احراز مشاغل آموزش و پرورش نباشد(ویژه آقایان)

تبصره: داشتن کارت معافیت دائم برای طلاب داوطلب آزمون استخدامی الزامی است.

– عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
– نداشتن سابقه محکومیت جزا ی موثر
– دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی در یکی از رشته های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش در این آگهی.
– داشتن سلامت جسمانی، روانی و توانایی حسن انجام وظایف محوله برای حرفه معلمی در رشته ای که استخدام میشوند (به استناد بند (ز) ماده  (۴۲) قانون مدیریت خدمات کشوری و آیین نامهه اجرایی ماده مزبور که طبق ضوابط و مقررات آموزش و پرورش در مرحله مصاحبه استخدامی و انجام معاینات پزشکی مورد سنجش قرار میگیرد)
– داوطلبان استخدام نباید از مستخدمین رسمی  (آزمایشی، قطعی)، پیمانی دستگاه های اجرایی و یا بازخرید خدمت آنهاباشند.
– نداشتن ممنوعیت از خدمات دولتی به موجب آراء مراجع قضا یی و یا ذیصلاح.

تذکر: ملاک عمل برای محاسبه تاریخ گواهی فراغت از تحصیل، معافیت دائم و پایان خدمت نظام وظیفه داوطلبان زمان برگزاری آزمون ۲۱ / ۰۸ / ۱۳۹۵ و محاسبه سن آنها اولین روز ثبت نام ۱۸ / ۷ // ۱۳۹۵ میباشد .

موارد ذیل به شرط ارائه تاییدیه معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
– الف) جانبازان، آزادگان، فرزندان و همسر شهدا، فرزندان و همسر جانبازان ۲۵ درصد به بالا و فرزندان و همسر آزادگان که حداقل یک سال و بالاتر سابقه اسارت دارند، و رزمندگان با سابقه حداقل ششش ماه حضور داوطلبانه در جبهه از شرط حداکثر سن معاف میباشند .
– ب) افراد خانواده معظ شهدا (شامل پدر، مادر، خواهر و برادر) تا میزان ۵ سال .
– ج) رزمندگان کمتر از شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، به میزان مدت حضور در جبهه.
– د) داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در وزارتخانه ها و موسسات و شرکتهای دولتی، بانکها و شرکتهای تحت پوشش آنها، شرکتهای بیمه های دولتی، شهرداریها و موسسات وو شرکتهای دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است، موسسات و شرکتهای ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می کنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکتهای تحت پوشش آنها از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ به خدمت اشتغال داشتهاند، به میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها .
تبصره: احراز موارد مذکور در بندهای فوق براساس گواهی صادره از سوی مراجع و دستگاههای ذیصلاح و مسئول خواهد بود.

استخدام های آموزش و پرورش مربوط به سال های گذشته

سال نود و چهار: مازاد نیروی خانم و کمبود نیروی مرد در آموزش پرورش همدان

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان همدان از تراکم نیروی خانم و کمبود نیروی آقا در برخی از نقاط استان خبر داد.

استخدام جدید آموزش و پرورش

درباره ی مدیر

یک دیدگاه

  1. سلام پیمانی های ۶سال پیمانی چه وقت رسمی لزمایش خواهند شد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام سایت وطن استخدام