استخدام بانک ها | استخدام دولتی

استخدام استانداری آذربایجان شرقی

استخدام استانداری ها

خبر ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۶: اشتغال زایی ۱۵ هزار نفری در صنعت خودروی آذربایجان شرقی

سید اصغر حسینی، معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی میزان اشتغال ایجاد شده در ۳۲۸ واحد فعال در حوزه صنعت خودرو در این استان را ۱۴ هزار و ۹۶۶ نفر اعلام کرد.

وی گفت : ۳۶۲۱ نفر در ۱۳۱ واحد ساخت بدنه و اجزای بدنه، قطعات و ملحقات وسایل نقلیه موتوری و ۳۳۶۳ نفر در ۱۵ واحد ساخت وسایل نقلیه موتوری اشتغال دارند.

وی میزان اشتغال ۵۲ واحد ساخت موتور، پمپ، کمپروسور، سوپاپ، چرخ دنده و تجهیزات مکانیکی انتقال نیرو را ۳۷۷۹ نفر اعلام کرد و افزود: ۲۶۲۶ نفر در ۳۵ واحد ریخته گری فولاد، آهن و فلزات غیرآهنی استان و ۱۵۸۷ نفر هم در ۹۵ واحد فورجینگ، برشکاری، عملیات صنعتی و کوتینگ فلزات مشغول هستند.

وی گفت: از کل فروش سالانه واحدهای صنعتی(مادر) درون خوشه در حدود ۴۰ درصد آن مربوط به صنایع مادر منطقه، ۲۰ درصد صنایع مادر خودروسازی کشور، ۱۳ درصد واحدهای داخلی خوشه، ۲۰ درصد فعالیت های خارج از خوشه و ۷ درصد باقیمانده از صادرات تولیدات حاصل شده است.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات صنعت خودرو استان اظهارکرد: تعیین استاندارد یا الزامات فنی اجباری بدون در نظر گرفتن وضعیت تکنولوژی و بازار داخلی باعث می شود تا اغلب تولیدکنندگان با مشکل فروش و عرضه مواجه شوند.

حسینی با برشمردن دیگر مشکلات پیش روی این صنعت تاکید کرد: کمبود نقدینگی، توقف طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل، سود بالای بانکی و نبود تنوع در محصولات داخلی از جمله عواملی است که رونق این صنعت را با چالش جدی موجه کرده است.

معاون امور صنایع سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی اظهار کرد: بازبینی راهبرد تولید خودرو در استان، ارزیابی تجاری ظرفیت بازارهای هدف خودرو و سرمایه گذاری های مشترک با خودروسازهای بزرگ می تواند راهکارهای اساسی برای حل معضلات این صنعت باشد.

وی ارتقای تکنولوژیکی واحدهای قطعه سازی، سوق دادن واحدهای قطعه ساز به سمت مجموعه سازی، تزریق نقدینگی، ترغیب خودروسازان به استفاده از قطعات داخلی، ایجاد و شناسایی بازارهای جدید و احصای ظرفیت خالی بازارهای آینده را برای رونق این صنعت ضروری دانست.

استخدام جدید آموزش و پرورش

درباره ی مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام سایت وطن استخدام