استخدام بانک ها | استخدام دولتی

استخدام استانداری آذربایجان غربی ۹۶ – ۱۳۹۶

استخدام استانداری ها

خبر ۳ آبان ماه ۱۳۹۶ : ایجاد ۱۴ هزار شغل در استان آذربایجان غربی

جعفرصادق اسکندری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی بیان کرد : امسال باید ۱۴ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شود.

متن کامل خبر

خبر ۳۰ مرداد ماه ۱۳۹۶: ایجاد ۶۵۱ هزار فرصت شغلی در آذربایجان غربی

مدیرکل توسعه کارآفرینی و اشتغال آذربایجان غربی گفت:بر اساس برنامه دولت ۶۵۱ هزار فرصت شغلی در استان آذربایجان غربی ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه؛ صادق آهنگری در جلسه کارگروه اشتغال آذربایجان غربی که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد با اشاره به تصمیم‌گیری انجام‌ شده درباره برنامه اشتغال فراگیر اظهار داشت: این برنامه با هدف ایجاد بازار کار به‌صورت اعمال سیاست‌های مداخله‌ای در برنامه کلیه دستگاه‌های اجرایی در ستاد کل فرماندهی اقتصاد مقاومتی تصویب و ابلاغ شد.

وی گفت: طبق اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برش استانی و شهرستانی برنامه اشتغال فراگیر تهیه‌ شده و به‌زودی به استان‌ها ارسال می‌شود و بر اساس آن سهمیه آذربایجان غربی از اشتغال فراگیر برابر ۲.۹۸ درصد است که با توجه به آیتم‌های مختلفی از جمله جمعیت، جمعیت فعال، میزان برخورداری، نرخ بیکاری و منابع در نظرگرفته‌شده محاسبه‌ شده است.

آهنگری عنوان کرد: ایجاد فرصت شغلی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، کاهش عدم تعادل بازار کار، حفظ و صیانت از اشتغال و شاغلان موجود در کشور، ایجاد۹۷ هزار فرصت شغلی در سال ۹۶، ایجاد اجماع ملی برای توسعه اشتغال وفعال‌سازی تمامی ظرفیت‌های ملی و منطقه‌ای برای آن، کاهش هزینه به‌کارگیری نیروی اشتغال در بنگاه‌های اقتصادی، تسهیل در جستجوی شغل، استقرار نظام پایش، تولید ثروت و اشتغال مولد و تقویت فرهنگ کار و کارآفرینی ازجمله اهداف کلی طرح اشتغال فراگیر هستند.

وی افزود: تولید و فرآوری محصولات باغی شامل میوه، کنسانتره و خشکبار، صنایع غذایی و لبنیات، پوشاک، بسته‌بندی محصولات، مبلمان و مصنوعات چوبی، پرورش گیاهان دارویی، حمل‌ونقل، گردشگری و بوم گردی، خدمات بازرگانی، صنعت و معدن، خدمات سلامت، تولید و فرآوری آبزیان و زنبورداری و تولید عسل به‌عنوان رسته‌های در اولویت توسعه اشتغال آذربایجان غربی بر اساس طرح تکاپو مطرح هستند.

مدیرکل توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود که در سال جاری ۶۵۱ هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی در آذربایجان غربی ایجاد شود که از این تعداد ۶۹۰ هزار در بخش جهاد کشاورزی و خدمات مرتبط با آن، ۲۵۰ هزار در بخش صنعت، معدن و تجارت، ۳۷۰هزار در بخشی از حوزه‌های فعالیت اداره کل راه و شهرسازی، ۷۰ هزار و ۱۰۰ مورد در بخش گردشگری و خدمات مرتبط با آن، ۹۰ هزار در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۶۰ هزار و ۲۰۰ مورد در بخش خدمات سلامت و ۲۴ هزار فرصت شغلی در حوزه خدمات فرهنگی و هنری است.

خبر ۱۸ تیر ماه ۱۳۹۶ : ایجاد اشتغال برای ۱۸ هزار نفر در آذربایجان غربی

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: مجتمع‌های صنفی آذربایجان‌غربی در حال احداث برای ۷ هزار و ۶۷۷ نفر به طور مستقیم و ۱۰ هزار و ۵۸۴ نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد می‌کند.
به گزارش ایسنا، محمد دهقان در جمع خبرنگاران گفت: هم‌اکنون ۲۰ مجتمع صنفی به بهره‌برداری رسیده، ۱۰ مجتمع در حال مطالعه و ۱۵ مجتمع در حال احداث است که مجتمع‌های در حال احداث برای ۷ هزار و ۶۷۷ نفر به طور مستقیم و ۱۰ هزار و ۵۸۴ نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد می‌کند.
وی با اشاره به عملکرد خرداد ماه ۹۶ اداره امور اصناف سطح استان اظهار کرد: در این مدت تکلیف پروانه کسب‌های منقضی مهلت آذربایجان‌غربی تعیین و از سوی دیگر بازاریابی شبکه‌ای و فروشگاه‌های مجازی انجام شد.
دهقان از برگزاری جشنواره سوغات صنفی در استان خبر داد و گفت: در این رابطه مقرر شد اتحادیه‌های صنفی آمادگی خود را برای برگزاری جشنواره مذکور به اتاق اصناف اعلام کرده و علاوه بر آن، شناسایی محصولات صنفی شهرستان‌های تابعه که دارای مزیت بوده و در قالب طرح سوغات صنفی قابلیت توسعه بازار و نمانام یا برندسازی را دارد انجام شود.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به وضعیت پروانه کسب‌های صادره استان بیان کرد: در ماه گذشته ضمن صدور یک هزار و ۱۸۸ فقره پروانه کسب عادی، ۴۲ فقره پروانه کسب ایثارگری صادر شد.
دهقان با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه پوشاک ایرانی – اسلامی جزو وظایف برون‌سازمانی، این سازمان است افزود: در این رابطه اوایل امسال نمایشگاه مذکور در دستور کار سایت نمایشگاهی ارومیه قرار گرفته و در تاریخ ۲۳ تا ۲۷  آبان ماه برگزار می‌شود.
وی از احیای واحدهای تولیدی صنفی نیمه فعال استان خبر داد و اظهارکرد: در این رابطه تعداد دو هزار و ۵۰۰ واحد صنفی نیمه فعال شناسایی شده که زمان بندی اجرای آن از سال ۹۵ تا ۹۹ است و پیش‌بینی می‌شود که ۵ هزار شغل جدید ایجاد شود.
دهقان افزود: با توجه به طرح ایجاد بازار بورس محلی و خانه گردشگری فرش تکاب، در ماه گذشته مقرر شد فرمانداری شهرستان تکاب موضوع واگذاری مجموعه تاریخی اربابی تکاب را از سازمان‌های ذی ربط پیگیری کند.

خبر ۱۲ اردیبهشت ۹۶ : ایجاد بیش از ۸۰۰ فرصت شغلی در بوکان

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار بوکان گفت: با توجه به اشتغال جوانان و توجه به معیشت جوانان بیش از ۸۰۰فرصت شغلی درسال گذشته در این شهرستان توسط دولت تدبیر و امید ایجاد شده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، لقمان خسروپور روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت هفته کار و کارگر با بیان اینکه کارگروه رفع موانع تولید و کمیته راهبری سرمایه گذاری در شهرستان بوکان به منظور توجه به اشتغال صورت گرفت، اظهار کرد: بزرگترین موفقیت دولت موضوع برجام است که تا حدود زیادی توانست موانع تولید را رفع کند و نرخ تورم را ثابت نگه دارد که این موضوع هم برای کارفرمایان و هم کارگران نتیجه خوب و مثبتی داشت.
وی گفت: در دین اسلام، کار و تلاش به عنوان یک ارزش، عبادت و فریضه محسوب می شود و کسی که کار می کند به منزله جهاد در راه خدا است.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار بوکان با اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری به نام ‘اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال’ اضافه کرد: اگر به محتوای این نامگذاری توجه شود و مسئولان همت والا به خرج دهند بسیاری از مشکلات جامعه رفع خواهد شد و اشتغال جوانان نیز فراهم می شود. خسروپور افزود: در چند سال اخیر اقتصاد به عنوان یکی از مهمترین مشکلات و دغدغه های مردم، محورنامگذاری مقام معظم رهبری در شعارهای سال بوده است و به این منظور مسئولان تلاش فراوانی انجام داده و برای اشتغال جوانان تلاش کنند.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار بوکان با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری، با دعوت از همه اقشار مردم در انتخابات پیش رو، اضافه کرد: از همه همشهریان و مردم عزیز شهرستان بوکان می‌خواهم که با حضورشان در پای صندوق‌های رای، جمهوری اسلامی ایران و مردمسالاری دینی را تقویت کنند و فرد شایسته و اصلح را برگزینند.

در این مراسم همچنین از تعدادی از کارگران، کارفرمایان و کار آفرینان برتر تجلیل شد. شهرستان بوکان با ۲۵۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.

استخدام جدید آموزش و پرورش

درباره ی مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام سایت وطن استخدام