استخدام بانک ها | استخدام دولتی

استخدام استانداری همدان ۹۷ – ۱۳۹۷

استخدام استانداری ها

خبر ۴ آذر ماه ۱۳۹۶:  ایجاد ۱۱ هزار و ۴۰۰ شغل امسال در استان همدان

محمدناصر نیکیخت، استاندار همدان بابیان اینکه تعهد ایجاد اشتغال در استان همدان طی سال جاری ۲۰ هزار شغل است، بیان کرد: تاکنون ۱۱ هزار و ۴۰۰ شغل ایجاد شده است.

وی در همایش تبیین و نحوه اجرای برنامه اشتغال فراگیر در استان همدان با تبریک پیروزی جبهه حق بر سلسله خبیثه داعش به رهبر معظم انقلاب، دولت، سپاه قدس، سردار سلیمانی، مدافعان حرم و خانواده شهدای مدافعان حرم، گفت: جای شهید همدانی که شجاعت و رشادت و تدبیر بسیاری به کار بست خالی است تا ببیند تدابیری که با الگو گرفتن از بسیج ایران به کار بست امروز به نتیجه رسیده است.

وی در ادامه مهمترین وظیفه مدیران را کار و ایجاد اشتغال دانست و با بیان اینکه بیکاری می تواند پاشنه آشیل و آسیب اصلی هر نظامی باشد، بیان کرد: باید برای حل مشکل بیکاری اقتصاد مقاومتی را اجرا کرد که در این راستا امور در استان همدان خوب پیگیری شده اما کافی نیست.

نیکبخت با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان همدان تک رقمی است و رسمی ترین مرکز آمار کشور این آمار را اعلام کرده اما دلیل این نیست که بیکاری کم شده و مراجعه کننده بسیاری برای کار داریم، گفت: امسال باید بیست هزار شغل در استان همدان ایجاد کنیم که تاکنون ۱۱ هزار و ۴۰۰ شغل ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه قول می دهم تا پایان سال به سهم خود در ایجاد اشتغال برسیم هرچند آن را کافی نمی دانم، گفت: ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغالزایی در اختیار استان همدان است و باید برای جذب این اعتبار تلاش کرد.

نیکیخت با بیان اینکه این تسهیلات از اعتبارات منابع داخلی بانک ها جدا است و تا امروز بانک ها ۷۱۲ میلیارد تومان پرداختی داشته اند، گفت: اعتبارات رونق تولید ۶۰۰ میلیارد تومان است که بانکها ۵۰ میلیارد تومان پرداخت کرده اند و در جلسه بعدی باید گزارش ارائه دهند.

وی در ادامه بااشاره به اینکه باید سهم خود را جذب و از سهم استان های دیگر نیز استفاده کنیم، گفت: تسهیلات برای اشتغال وجود دارد و باید با اطلاع رسانی به مردم و جذب تسهیلات از این فرصت استفاده کرد. وی با بیان اینکه دستگاه های نظارتی و قوه قضاییه کمک و همراهی خوبی در ارتباط با تولید داشته اند و انتظار داریم این همکاری ادامه پیدا کند، گفت: تمام ظرفیتها برای توسعه در استان فراهم است و باید از این شرایط استقاده کنیم.

نیکبخت با بیان اینکه پرونده ۶۵۰ متقاضی درکارگروه تسهیل و رونق تولید اکنون در بانکها است و باید اعتبارات رونق تولید را جذب کنیم، گفت: ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات ۶ درصدی برای اشتغال روستایی مدنظر است که اگر این اعتبارات جذب نشود و تقاضای تسهیلات بیشتری نشود، مسئولان این بخش دفاعی نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه اعتبارات فنی و عمرانی را به عنوان یارانه برای کاهش سود تسهیلاتی که سود ۱۸ درصدی دارند، در نظر گرفته ایم، گفت: تمام دستگاه های نظارتی در سرمایه گذاری و فعالیتهای اقتصادی برای ایجاد اشتغال همراه هستند. استاندار همدان با بیان اینکه دولت به تنهایی نمی تواند مشکل اشتغال را حل کند و بخش خصوصی و همه باید ورود کنند، گفت: ۸۶۰۰ میلیارد تومان در همین چند سال در استان سرمایه گذاری شده است.

خبر ۹ اردیبهشت ۹۶ : ایجاد ۱۰ هزار شغل در همدان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان اظهار کرد: سال گذشته ۱۰ هزار شغل جدید و بیمه شده جدید در زمینه مشاغل خانگی و خرد در استان همدان ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از همدان، احمد توصیفیان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان امروز( ۸ اردیبهشت) جاری در پیش از خطبه های نمازجمعه این هفته همدان گفت: مهارت آموزی و اجرای طرح های آموزشی از برنامه های مهم دولت در بحث اشتغالزایی است.

وی با بیان اینکه ماهیانه ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ شغل در استان ایجاد شده است، افزود: سال گذشته ۱۰ هزار شغل جدید و بیمه شده جدید در زمینه مشاغل خانگی و خرد در استان همدان ایجاد شده است. وی از پرداخت ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به ۶ هزار و ۱۱۴ نفر در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان خبرداد و تصریح کرد: در دولت یازدهم چهار هزار و ۷۰۷ واحد مسکونی برای متقاضیان احداث شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید پایه سنوات از سال ۹۲ به کارگران تعلق گرفت و نرخ دستمزد کارگری افزایش پیدا کرده است. توصیفیان خاطرنشان کرد: براساس فرمایشات رهبری و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی امروزه کارگران آماده افزایش تولیدات ملی هستند و خرید کالای ایرانی باید به یک ارزش تبدیل شود.

استخدام جدید آموزش و پرورش

درباره ی مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام سایت وطن استخدام