استخدام بانک ها | استخدام دولتی

استخدام جدید اورژانس کشور سال ۹۷ – ۱۳۹۷

استخدام اورژانس کشور, استخدام جدید, استخدام مراکز درمانی, استخدام

خبر ۳ تیر ماه ۱۳۹۶ : کمبود نیروی انسانس متخصص دغدغه اصلی اورژانس

محمدنعیم امینی فرد، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بررفع کمبود نیروی انسانی دراورژانس، بیان کرد: بازنگری جدی در تعاریف خدمات اورژانس پیش بیمارستانی برای کاهش میزان مرگ و میرباید صورت گیرد.

وی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه سال گذشته اورژانس با تبدیل به سازمان دارای یک هویت حقوقی مستقل شد، گفت: این موضوع گام مهمی در جهت حل مشکلات اورژانس از سوی کمیسیون بهداشت و درمان و مجلس شورای اسلامی بود، اورژانس از یک فرسودگی ناوگان اعم از آمبولانس زمینی و هوایی رنج می برد، البته اورژانس هوایی درطی ۳ سال گذشته راه اندازی شده که  قدم مهمی در راستای ارتقاء کیفیت خدمات رسانی به بیماران است.

نماینده مردم ایرانشهر درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در تعاریف خدمات اورژانس پیش بیمارستانی باید بازنگری جدی به عمل آید، افزود: درحال حاضر در کشورهای پیشرفته برای کاهش عوارض و مرگ و میر برای این بخش ارزش و اهمیت بسیاری قائل هستند، زیرا اورژانس پیش بیمارستانی نقش مهمی درحوزه سلامت ایفا می کند؛ به طوری که اگر بتوان اورژانس بیمارستانی را باز تعریف کرده به طورحتم میزان مرگ و میر در زمان حمل بیمار و روزهای اول بستری در بیمارستان کاهش پیدا می کند.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر در اورژانس مشاوره های تخصصی به بیماران ارایه می شود،تصریح کرد: البته به میزان محدودی این موضوع  هم اکنون در پایتخت اجرایی می شود، یعنی در ستادهای هدایت با برنامه ریزی بیمار می تواند خدمات فوری را درسطح پیشرفته دریافت کند؛ به عنوان مثال بیمار دچار سکته قلبی به شکل اورژانسی به اتاق عمل قلب منتقل می شود؛ بنابراین با این تعریف جدید نیروی انسانی اورژانس درسطوح مختلف تخصصی، نیروی عمل کننده اورژانس در سطوح کاردانی و کارشناسی باید تقویت شود.

امینی فرد با تاکید بر اینکه به لحاظ تجهیزات و نیروی انسانی کمبودهایی در اورژانس سایر شهرهای کشور وجود دارد،گفت: با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران یک کشور حادثه خیزاست، باید به افزایش سطح کیفیت خدمات اورژانس های جاده ای نیزتوجه کرد؛ البته  درطی سال های گذشته این بخش نیز توجه ویژه ای شده و بودجه های قابل قبولی به این حوزه اختصاص داده شده است؛ به ویژه درطرح تحول سلامت تغییراتی دراین حوزه ها صورت گرفته است، بنابراین مجلس از ظرفیت کمک و رفع مشکلات اورژانس همانند گذشته برخوردار است.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه وزارت بهداشت و درمان هم باید دررفع مشکلات اورژانس اقدامات موثرخود را انجام دهد، افزود: با توجه به اینکه مجلس در سال گذشته هویت حقوقی مستقلی را برای اورژانس تعریف کرد، وزارت بهداشت می تواند کمک های موثرتری را برای تجهیز ناوگان آمبولانس زمینی و هوایی ایفا کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به اینکه اورژانس تهران باید از ظرفیت شهرداری در ارتقاء خدمات استفاده کند، تصریح کرد: شهرداری توان مالی بسیاری دارد، بنابراین دربخش اورژانس هوایی و احداث پایگاه های اورژانس درسطح شهر می توان از ظرفیت های شهرداری استفاده کرد.

شرایط عمومی استخدام :

داشتن تابعیت ایران

تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مصرح در قانون اساسی

التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی (ویژه آقایان)

عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر

نداشتن سابقه محکومیت جزائی موثر

داوطلبان نبایــد از جمله افــرادی باشند که به موجب آراء مراجع قضــائی و ذیصلاح، از خدمات دولتی منع شده باشند.

داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانائی برای انجام کاری که استخدام می شوند.

داوطلبان استخدام نباید از مستخدمین رسمی، ثابت و پیمانی دستگاه های اجرایی و یا بازخرید خدمت آنها باشند.

تذکر: ملاک عمل برای محاسبه تاریخ گواهی فراغت از تحصیل، معافیت دائـم و پایـان خـدمت نظـام وظیفـه و محاسـبه سـن داوطلبان، آخرین روز مهلت ثبت نام می باشد.

استخدام جدید آموزش و پرورش

درباره ی مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام سایت وطن استخدام