استخدام بانک ها | استخدام دولتی

استخدام جدید سازمان حفاظت محیط زیست سال ۹۷ – ۱۳۹۷

استخدام سازمان محیط زیست, استخدام دولتی جدید, سایت استخدام, استخدامی

خبر ۴ بهمن ماه ۱۳۹۶ : دریافت مجوز استخدام در سازمان حفاظت محیط زیست

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام خبر دریافت مجوز استخدام ۲۰۰ کارشناس متخصص برای سازمان حفاظت محیط زیست، بیان کرد: از این تعداد، ۱۶۰ کارشناس متخصص برای اشتغال در ادارات حفاظت محیط زیست مراکز استان ها جذب خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست روز سه شنبه سوم بهمن ماه از اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان بازدید نمود و با پرسنل این اداره کل نشستی برگزار کرد.

مسعود تجریشی در دیدار با پرسنل اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: مهم ترین اولویت های زیست محیطی در دولت دکتر روحانی، ساماندهی پسماندهای شهری، مهار کانون‌های ریزگرد داخلی ، رفع آلودگی  هوای کلانشهرها و تامین حقابه زیست محیطی  می باشد و  در فرصتی ۴ ساله باید با مدیریت صحیح درحل این مشکلات گامهای اساسی برداشته شود.

وی رفع این  مشکلات را نیازمند همکاری و مشارکت پرسنل محیط زیست در سراسر کشور دانست و ادامه داد: این امر محقق نخواهد شد مگر با  داشتن نیروی انسانی متخصص و یکی از کمبودهای سازمان، همین مورد می باشد.

این مقام مسئول افزود: به همین منظور برای رفع بخشی از این مشکل، مجوز استخدام ۲۰۰ کارشناس متخصص برای سازمان حفاظت محیط زیست اخذ شده است که از این تعداد، ۱۶۰ کارشناس متخصص برای اشتغال در ادارات حفاظت محیط زیست مراکز استان ها جذب خواهند شد.

تجریشی افزود: یکی دیگر از نیازهای اساسی داشتن  بانک اطلاعاتی  صحیح وکامل از داده های زیست محیطی  است و داشتن بانک اطلاعاتی، لازمه داشتن نیروی متخصص از  رشته های مختلف زیست محیطی در بین پرسنل می باشد.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص هزینه های سنگین ایستگاه های سنجش آلودگی هوا گفت: باید هزینه ها در این بخش کاهش داده شود و به جای خرید و نگهداری ، خرید داده از طریق شرکت های فعال در این بخش جایگزین شود.

وی ادامه داد: برنامه پایش صنایع در سال آینده نیز به طور گسترده و با استمرار  بیشتر  انجام خواهد شد و درخصوص پروژه های ارزیابی باید در زمان مناسب  پاسخگوی خواسته های این بخش باشیم. لازم به ذکر است،معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست  از آزمایشگاه و مرکز پایش و کنترل کیفی هوای اداره کل نیز بازدید به عمل آورد.

خبر ۶ اردیبهشت ۹۶ : تعداد محیط‌بانان کشور یک پنجم متوسط جهانی

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه به ازای هر ۵ هزار هکتار یک محیط‌بان در کشور است، گفت: دولت باید هر چه زودتر لایحه حمایت از محیط‌بانان را برای تعیین تکلیف این افراد به مجلس ارائه دهد. علی‌محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص آخرین وضعیت لایحه حمایت از محیط‌بانان،گفت: نمایندگان حدود ۱۰ ماه است که منتظر ارائه لایحه حمایت از محیط‌بانان از سوی دولت

هستند اما بنا به دلایلی تعیین تکلیف این لایحه به تاخیر افتاده، در صورتی که لایحه حمایت از محیط‌بانان یک ضرورت برای بهبود وضعیت نامناسب جنگل‌بانان و محیط‌بانان است.

به ازا هر ۵ هزار هکتار یک محیط‌بان داریم/ تعداد محیط‌بانان کشور یک پنجم متوسط جهانی

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با یادآوری تعداد اندک محیط‌بانان و جنگل‌بانان در کشور، تصریح کرد: متاسفانه در همه کشورها برای هر هزار هکتار یک محیط‌بان وجود دارد در حالی که در کشور ما به ازای هر ۵ هزار هکتار یک محیط‌بان انجام وظیفه می کند، در واقع این سرانه برای صیانت و حفاظت از جنگل‌ها و محیط‌زیست کشور بسیار کم است.

وی با بیان اینکه تعداد محیط‌بانان در کشور ما به اندازه یک پنجم متوسط جهانی است، افزود: تجهیزات محیط‌بانان و جنگل‌بانان بسیار فرسوده و ناکافی و وضعیت معیشتی این افراد نامناسب است، در واقع در شرایطی که محیط‌بانان و جنگل‌بانان در دفاع از محیط‌زیست و منابع طبیعی بر علیه متجاوزین از تجهیزات به روز برخوردار نیستند، قاچاقچیان و متجاوزین منابع طبیعی از امکانات کارآمدتری استفاده می کنند.

برخورد نزاعی با متجاوزین محیط‌زیست کافی نیست/ لزوم تاکید بر آموزش به محیط‌بانان و جنگل‌بانان

شاعری ادامه داد: مشکلات مذکور سبب شده تا هر ساله خطراتی جان محیط‌بانان و جنگل‌بانان را تهدید کند ضمن آنکه در این لایحه باید بر آموزش به محیط‌بانان و جنگل‌بانان برای مواجهه با متجاوزین تاکید شود، در حقیقت برخورد نزاعی با متخلفین کافی نیست و اطلاع رسانی و افزایش سطح دانش و فرهنگ عمومی برای برخورد با متجاوزین اقدامی مغفول مانده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان حفاظت محیط‌زیست و منابع طبیعی بعد از نیروی انتظامی بیشترین شهید در راه دفاع از عرصه‌های طبیعی و سرزمینی کشور را داد، بنابراین دولت باید نقاط آسیب‌پذیر حفاظت از منابع طبیعی و محیط‌زیست را در لایحه حمایت از محیط‌بانان ببیند و اصلاح کند.

دولت مکلف به افزایش ضریب حفاظت از جنگل‌های کشور از ۶۰ درصد فعلی به ۱۰۰ درصد

وی با یادآوری قانون برنامه ششم توسعه، گفت: در این قانون نیز دولت مکلف به افزایش ضریب حفاظت از جنگل‌های کشور از ۶۰ درصد فعلی به ۱۰۰ درصد شد، که این اقدام نیازمند نیروی انسانی و اعتبار و تجهیزات و بهبود ساختار حفاظت از منابع طبیعی و محیط‌زیست کشور است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت باید هر چه سریعتر لایحه حمایت از محیط‌بانان را به مجلس برای رفع خلاهای قانونی ارایه کند. گفتنی است معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت از اتمام کارهای لایحه حمایت از محیط‌بانان در دولت و ارایه آن در روزهای آتی به مجلس خبر داد.

شرایط عمومی استخدام در سازمان حفاظت محیط زیست :

تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی‌کشور مصرح در قانون اساسی

تابعیت نظام جمهوری اسلامی‌ایران

عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر و عدم سابقه محکومیت جزائی مؤثر

داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می‌شوند

نداشتن منع استخدام در دستگاه‌های دولتی به موجب آراء مراجع قانونی

داوطلبان استخدام نباید مستخدم رسمی، ثابت و پیمانی سایر دستگاه‌های دولتی و یا بازخرید خدمت باشند

التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی‌ایران.

استخدام جدید سازمان محیط زیست

استخدام جدید آموزش و پرورش

درباره ی مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام سایت وطن استخدام