استخدام بانک ها | استخدام دولتی

استخدام هجده هزار معلم پیمانی در وزارت آموزش و پرورش

استخدام آموزش و پرورش

اجرای ۳ طرح مهم در آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۷؛ امتحانات نهایی پایه یازدهم امسال برگزار نمیشود.

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش: امتحانات نهایی برای پایه یازدهم امسال برگزار نخواهد شد و برگزاری این امتحانات به سالهای آینده موکول شده است.

وی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما علت برگزار نشدن این امتحانات را ناهماهنگی در این وزارت خانه برای برگزاری این امتحانات و اطلاع رسانی دیر هنگام به دانش آموزان اعلام کرد و افزود: هماهنگی‌های لازم برای ارسال سوابق تحصیلی دانش آموزان پایه یازدهم به سازمان سنجش انجام نشده است و بنابراین این امتحانات امسال برگزار نمی‌شود.

بطحایی گفت: امتحانات نهایی از سال آینده برای پایه یازدهم و دوازدهم اجرایی خواهد شد، ولی دروسی که به صورت نهایی برگزار می‌شود هنوز مشخص نشده است. وزیر آموزش و پرورش افزود: برگزاری آزمون‌های ورودی به دوره اول متوسطه برای دانش آموزان ابتدایی امسال همچنان ممنوع است.

بطحایی همچنین درباره حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان خاطر نشان کرد: اگر مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان را رییس جمهور امضا نکند این آزمون ورودی همانند سال‌های گذشته برگزار خواهد شد.

بطحایی تأکید کرد: مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش تنها با امضا و توشیح و تأیید رییس جمهور قابلیت اجرا پیدا می‌کند.

وی به برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: اطلاعیه برگزاری این آزمون یکی دو هفته آینده منتشر خواهد شد و در این آزمون ۱۸ هزار معلم به صورت پیمانی جذب آموزش و پرورش خواهند شد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: در این آزمون معلمان همه دوره‌های تحصیلی پذیرش خواهند شد، ولی بیشتر جذب معلمان برای دوره ابتدایی خواهد بود.

وی از اجرای مرحله دوم رتبه بندی معلمان از مهر امسال خبر داد و افزود: اجرای این طرح نیاز به ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار دارد که بخشی از آن با اصلاح مدیریت منابع انسانی از محل منابع موجود تأمین خواهد شد.

اجرای ۳ طرح مهم در این وزارت خانه در سال ۱۳۹۷

وزیر آموزش و پرورش از اجرای ۳ طرح مهم در این وزارت خانه در سال ۹۷ خبر داد و گفت: این طرح‌ها شامل ترویج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی در مدارس، تمرکز زدایی و استقرار نظام کنترل و کیفیت در مدارس دولتی است. بطحایی افزود: این برنامه‌ها در ذیل شعار امسال که حمایت از کالای ایرانی است اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: در حوزه مصرف کالا و همچنین اشاعه فرهنگ استفاده از کالای ایرانی نیز ویژه برنامه‌هایی این وزارت خانه دارد. بطحایی تأکید کرد: اجرای این برنامه‌ها در دو بخش محتوایی در مدارس خواهد بود که جوابگوی نیاز جامعه و منطبق با نیاز‌های فردی و اجتماعی جامعه است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: اجرای این برنامه‌ها به افزایش نشاط و شاداب سازی مدارس منجر خواهد شد، زیرا ما هر قدر مدارس بانشاط‌تر داشته باشیم تحول در آموزش و پرورش بهتر عملیاتی و اجرایی خواهد شد.
بطحایی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش امروزه به شدت نیازمند تحول است و با ساز و کار گذشته قابلیت رسیدن به اهداف متعالی تربیتی را ندارد.

وی افزود: آموزش و پرورش به سمت کاهش تمرکز در این وزارت خانه پیش می‌رود و اختیارات آموزشی به سطوح پایین‌تر به ویژه به مدیران مدارس تفویض خواهد شد.

بطحایی به کمبود معلم در مدارس اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش در سال ۹۷ به شدت با کسری نیروی انسانی مواجه خواهد شد، زیرا ما امسال ۶۵ هزار فرهنگی بازنشسته خواهیم داشت که این میزان بازنشستگی در سال‌های آینده نیز افزایش خواهد داشت.

وی افزود: آموزش و پرورش باید از روشهای مختلفی جهت تأمین نیروی انسانی خود استفاده کند تا با مشکل کمبود معلم در سالهای آتی روبرو نشویم.

استخدام جدید آموزش و پرورش

درباره ی مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام سایت وطن استخدام