استخدام بانک ها | استخدام دولتی

استخدام پانزده هزار نفر در استان مازندران

استخدام استانداری ها

حسن خیریانپور، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران بیان کرد که بر اساس آمار ثبت شده در سامانه استانی رصد ، در نیمه نخست امسال برای ۱۵ هزار نفر در استان شغل ایجاد شد.

سامانه رصد مشاغل زیر نظر دبیرخانه شورای عالی اشتغال فعالیت دارد و مشاغل ایجاد شده در کشور را با هدف کاهش نرخ بیکاری ثبت می کند.

در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان در ساری افزود : امسال ۱۵ هزار میلیارد ریال منابع تسهیلاتی برای رونق اشتغال به مازندران اختصاص یافته است.

خیریانپور ادامه داد که کار گروه اشتغال با برگزاری نشست های هفتگی به صورت تفکیکی در هر یک از منابع تسهیلاتی از فرمانداران هر شهرستان و دستگاههای اجرایی مرتبط گزارش عملیاتی دریافت می کند.

معاون استاندار مازندران بر ضرورت پیگیری دستگاههای ذیربط برای جذب تسهیلات حمایتی رونق اشتغال تاکید کرد و اظهار داشت : سهمیه مازندران از مجموع ۹۷۰ هزار فرصت شغلی پیش بینی شده در کشور برای سال جاری ، ایجاد ۳۳ هزار شغل است که طبق خود اظهاری مدیران دستگاه های اجرایی و فرمانداران ، کارگروه اشتغال استان برنامه ریزی تحقق ۱۰ هزار شغل بیشتر از سهیمه را در دستور کار دارد.

وی از طرح کارورزی به عنوان یکی از طرح های مهم دولت در سال جاری برای ایجاد اشتغال نام برد و افزود : سهمیه استان برای طرح کارورزی بیش از پنج هزار نفر بود و تاکنون ۴۱۰ کارفرما برای جذب کارورزان اعلام آمادگی کرده اند.

مازندران اگر چه از استان هایی است که نرخ بیکاری در آن تک رقمی شده است ، ولی بیشتر افراد بیکار در این استان را دانش آموختگان دانشگاهی تشکیل می دهند. بر اساس اعلام سازمان نظام مهندسی کشاورزی مازندران ، در حال حاضر در این استان ۱۷ هزار دانش آموخته رشته های کشاورزی بیکار هستند.

اجرای طرح کارورزی دانش آموختگان در مراکز تولیدی ، صنعتی ، صنفی یکی از برنامه های مهم دولت در سال جاری برای تحقق اشتغال است و به موجب این طرح ۱۵۰ هزار نفر از دانش آموختگان در کشور در قالب طرح کارورزی در این مراکز به کار گرفته می شوند.

در این طرح دانش آموختگان دانشگاهی گروه سنی ۲۳ ساله تا ۳۲ ساله (با احتساب ۲سال خدمت سربازی) در همه رشته‌های دانشگاهی برحسب نیاز بنگاه‌های اقتصادی خصوصی و تعاونی به کار گرفته می شوند و دولت بخشی از هزینه کارورزی و بیمه آنان را پرداخت می کند. هدف از اجرای طرح کارورز جذب دانش آموختگان دانشگاهی بیکار از مقطع کاردانی تا مقطع دکترا با حمایت وزارت کار در بنگاههای اقتصادی خصوصی و تعاونی است.

استخدام جدید آموزش و پرورش

درباره ی مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام سایت وطن استخدام