استخدام بانک ها | استخدام دولتی

اشتغال به کار ۱۹۲۴ نفر در شهر شاهرود

استخدام استانداری ها

سید امیر حسین امیر حسینی، رئیس اداره کار شاهرود بابیان اینکه طی سال گذشته از مجموع سه هزار و ۶۶۰نفر جویای کار شهرستان یک هزار و ۹۲۴نفر به کار گمارده شدند، گفت: تعداد فارغ التحصیلان بیکار چهار درصد رشد داشت.

وی ضمن بیان اینکه طی یک سال گذشته ثبت‌نام متقاضیان جویای کار سه هزار و ۶۶۰نفر بوده است، ابراز داشت: از این تعداد یک هزار و ۲۳۶نفر زن و دو هزار و ۴۲۴نفر مرد را شامل می‌شود که درمجموع یک هزار و ۹۹۷نفر شرایط تحصیلی دیپلم و پایین‌تر و مابقی حدود ۲۹۶نفر فوق‌دیپلم و یک هزار و ۳۶۷نفر کارشناسی و بالاتر قرار دارند.

وی افزود: به کار گمارده‌های سال گذشته یک هزار و ۹۲۴نفر بودند که از این تعداد ۷۲۰نفر زن و یک هزار و ۲۰۴نفر مرد را شامل می‌شودکه در واقع بیش از ۳۹درصد از ثبت‌نام کنندگان در دفاتر کاریابی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بودند.

۴۵درصد ثبت‌نام‌شدگان دفاتر کاریابی از دیپلم به بالا ​هستند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاهرود بابیان اینکه طبق آمار سال گذشته ۴۵درصد از ثبت‌نام‌شدگان دفاتر کاریابی از دیپلم به بالا هستند، ابراز داشت: این رقم در سال‌های دهه هشتاد، ۲۳درصد و سال ۹۴، ۴۲ درصد بود که درمجموع می‌توان گفت در سال گذشته ازنظر تعداد فارغ‌التحصیلان بیکار در مقایسه با سال‌های قبل رشد سه‌درصدی را شاهد بودیم.

امیرحسینی در پاسخ به پرسشی مبنی بر طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان بیکار، تصریح کرد: در کل استان سمنان برای طرح کارورزی یک هزار و ۹۰۰نفر ظرفیت اعلام شد که هنوز سهم شهرستانی دراین‌بین مشخص نشده است که البته باید گفت تعداد کارورزان در شهرستان منوط به استقبال از سوی فارغ‌التحصیلان و واحدهای تولیدی و کشاورزی است.

وی در پاسخ به این پرسش که طرح کارورزی چه مزایایی خواهد داشت، افزود: با توجه به آمار می‌توان گفت در بین افراد جویای کار کسانی که دارای مهارت و زیر دیپلم هستند راحت‌تر در مجموعه‌ها استخدام شدند که درنتیجه آمار فارغ‌التحصیلان دانشگاهی افزوده شد که با طرح کارورزی امیدواریم جذب افراد دارای مدرک دانشگاهی فزونی یابد.

ثبت نام ۵۱۶ نفر جویای کار طی دو ماهه نخست سال جاری

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاهرود بابیان اینکه طی دوماهه نخست سال‌جاری تعداد ثبت‌نام کنندگان جویای کار درمجموع ۵۱۶ نفر شامل  ۳۳۵ نفر مرد و ۱۸۱ نفر زن هستند، ابراز داشت: از این میزان افراد فاقد مهارت ۱۸۷نفر مرد و ۸۳ زن را تشکیل می‌دهد و افراد دارای مهارت ۱۴۸ نفر مرد و ۹۸ نفر زن را شامل می‌شود که درواقع باید گفت از تعداد ۵۱۶نفر جویای کار ۵۲درصد فاقد مهارت و ۴۸درصد دارای مهارت هستند.

امیرحسینی در ادامه تصریح کرد: همه متقاضیانی که به‌نوعی از مراجع قانونی مانند فنی حرفه‌ای و مراکز دانشگاهی علمی و کاربردی دارای مهارت خاص و گواهینامه آموزشی هستند متقاضیان در کار برگ‌ها نسبت به داشتن مهارت، خود اظهاری می‌کنند و با توجه به اینکه از مهارت برخوردار هستند اما این با نیاز صنایع و فرصت‌های شغلی همخوانی ندارد و اگر این افراد را بخواهیم از آمار کم کنیم افراد فاقد مهارت ۷۵درصد و افراد دارای مهارت ۲۵ درصد بیشتر نیستند.

وی با اشاره به وضعیت جویندگان کار ازنظر وضعیت تحصیلی، افزود: از تعداد ۵۱۶نفر افراد جویای کار در شاهرود ۱۸۶نفر مرد و ۱۰۹نفر زن زیر دیپلم و دیپلم و دراین‌بین افراد دانشگاهی ۱۴۹ نفر مرد و ۷۲نفر زن دارای مدرک فوق‌دیپلم و بالاتر هستند که درمجموع می‌توان گفت ۲۹۵نفر حدود ۵۷درصد افراد جویای کار زیر دیپلم و دیپلم و ۲۲۱نفر حدود ۴۳درصد را افراد دانشگاهی شامل می‌شود.

افزایش ۴ درصدی فارغ التحصیلان بی کار نسبت به سال گذشته

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاهرود همچنین ابراز داشت: با توجه به آمار سال گذشته درحال حاضر افزایش چهاردرصدی بیکاری فارغ‌التحصیلان نسبت به سال گذشته را شاهد هستیم چراکه سال گذشته این رقم ۳۹.۵درصد بود و امسال ۴۳ درصد به فارغ‌التحصیلان بی‌کار اضافه شدند.

امیرحسینی بابیان اینکه از مجموع ۵۱۶نفر حدود ۱۷۶نفر به کار گمارده شدند، تصریح کرد: به کار گمارده شدگان طی دوماهه اول سال جاری ۱۲۹ مرد و ۴۷ زن را شامل می‌شود که درواقع می‌توان گفت ۷۳درصد متقاضیان را مردان و ۲۷درصد را زنان تشکیل می‌دهد.

وی افزود: از تعداد ۱۲۹به کار گمارده شده مرد ۷۸ نفر فاقد مهارت و ۵۱نفر دارای مهارت را شامل می شود و همچنین از تعداد ۴۷ زن ۲۴نفر فاقد مهارت و ۲۳نفر دارای مهارت هستند که به‌صورت کلی از مجموع ۱۰۲نفر به کار گمارده شده ۵۸درصد فاقد مهارت و ۴۲ درصد دارای مهارت را تشکیل می دهند.

دستگاه های اجرایی استان سمنان ۱۱هزار اشتغال را متهد شدند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاهرود بابیان اینکه از مجموع ۱۷۶نفر به کار گمارده شده طی دوماهه نخست سال جاری در شاهرود ازنظر وضعیت تحصیلی ۶۱درصد زیر دیپلم و دیپلم و ۳۹ درصد فوق‌دیپلم و بالاتر را شامل می‌شود، ابراز داشت: از مجموع به کار گمارده شده‌ها ۷۹ نفر زیر دیپلم و ۵۰نفر فارغ‌التحصیل دانشگاهی را مردان و ۲۹نفر زیر دیپلم و دیپلم و ۱۸نفر با مدرک دانشگاهی را زنان شامل می‌شود.
امیرحسینی با اشاره به آمار سامانه رصد طی دوماهه نخست سال‌جاری، تصریح کرد: سال گذشته بر مبنای سند توسعه اشتغال که پنج‌ساله بود دستگاه‌های اجرایی تعهد اشتغال اعلام کردند و امسال نیز مقرر شد همه دستگاه‌های اجرایی خود اظهاری کنند که تا چه میزان می‌توانند تا پایان سال به تعهدات اشتغال عمل کنند و درمجموع ۳۲ دستگاه اجرایی در سطح استان سمنان اعلام کردند تا پایان سال به تعهدات خود مبنی بر اشتغال ۱۱هزار نفر عمل کنند.

وی افزود: آمار سامانه رصد مربوط به شاهرود از ابتدای سال، تاکنون دستگاه‌های اجرایی مانند امور عشایر، کمیته امداد(ره)، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره میراث فرهنگی، سازمان جهاد کشاورزی، اداره تعاون رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صندوق کارآفرینی امید آمار تعهد اشتغال خود را جمعاً به میزان ۲۰۵مورد وارد کردند.

استخدام جدید آموزش و پرورش

درباره ی مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام سایت وطن استخدام