استخدام بانک ها | استخدام دولتی

الزام ایجاد چهارده هزار شغل در استان آذربایجان غربی

استخدام استانداری ها

جعفرصادق اسکندری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی بیان کرد : امسال باید ۱۴ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شود.

وی در جمع روئسای ادارات صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با بیان اینکه امسال تعهد دولت برای ایجاد اشتغال در حوزه صنعت، معدن و اصناف ۹۷۰ هزار نفر است افزود: سهم استان نیز ۱۴ هزار نفر بوده و برای تحقق این امر باید طرحهای تولیدی مورد توجه قرار گرفته و علاوه بر آن به موضوع فرش دستباف نیز توجه کرد.

اسکندری با تاکید بر احیای طرح های صنعتی راکد در استان گفت : باید ضمن احیای واحدهای راکد، به طرح‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیز اهتمام داشته و در حوزه‌های تولید، معدن، خدمات بازرگانی و صنوف فعالیت داشت.

وی همچنین با بیان اینکه واحدهای تولیدی و معدنی استان تا روز ۱۵ آبان ماه فرصت دارند تا در سایت بهین‌یاب ثبت نام کنند افزود: باید واحدهای تولیدی و معدنی استان نسبت به ثبت نام در این سایت جدی بوده و در مهلت مقرر نسبت به ثبت نام برای گرفتن تسهیلات اختصاصی اشتغال اقدام کنند.

جعفرصادق اسکندری ادامه داد: پس از ۱۵ آبان یعنی از ۱۶ آبان نیز این سامانه برای واحدهای صنفی فعال شده و بنابراین باید واحدهای صنفی از امروز تا ۱۵ روز، به پایش واحدها و اطلاعات خود بپردازند تا در موعد مقرر بتوانند به ثبت نام بپردازند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه بیشترین میزان اشتغال استان در حوزه اصناف است اظهار داشت: هم اکنون در کنار واحدهای تولیدی، واحدهای صنفی تولیدی قدرتمندی نیز در آذربایجان‌غربی فعال بوده که همزمان با واحدهای صنعتی، معدنی و تولیدی در ایجاد اشتغال و تولید نقش‌آفرین هستند و حتی با حداقل تزریق منابع مالی می‌توانند در اقتصاد نقش آفرین باشند.
اسکندری در ادامه از اختصاص ۱.۵ میلیارد دلار برای توسعه فعالیت های روستایی اظهارداشت: یکی از اقدامات جدی و مهم در کشور و به تبع آن در استان آذربایجان‌غربی، اجرای برنامه جامع توسعه فعالیت‌های روستایی است که در این رابطه دولت ۱.۵میلیارد دلار برای آن اختصاص داده است.

اسکندری با تاکید بر ساماندهی روستاهای مرزنشین استان افزود: در این رابطه برای هر دهستان یک طرح به تصویب رسیده و براساس اعلام وزارت متبوعه، اگر زیرساخت‌های روستایی فراهم شود، ناحیه صنعتی نیز در آن ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: در این زمینه نیز در شهرستان‌های پیرانشهر و سردشت پیشنهاد شده که همانند مناطق آزاد و یا مناطق ویژه اقتصادی، برای شهرک‌ها و نواحی صنعتی، معافیت ویژه قائل شده تا یک سرمایه‌گذار بتواند به سهولت و با اطمینان خاطر به فعالیت‌های سرمایه‌گذاری خود بپردازد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی گفت: هم اکنون مناطق روستایی شهرستان سردشت در بخش فرش مشغول بوده و می‌توان از این ظرفیت برای اشتغال‌زایی مطلوب استفاده کرد و از سوی دیگر شهرستان چالدران قطب تولید سیب‌زمینی و لبنیات بوده و برای مثال می‌توان با ایجاد تعاونی تولیدکنندگان لبنیات در آن، با برند خاصی به تولید پرداخت و در نتیجه به بازاریابی و بازارسازی و فروش آنها اقدام کرد.

اسکندری در پایان گفت: بنابراین مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیز اعلام کرده که اگر هر روستایی پس از تهیه زیرساخت‌های لازم در آن، همچون راه دسترسی، آب، برق و گاز، اعلام آمادگی کند، ابه آنها مجوز ایجاد ناحیه صنعتی داده می‌شود تا از مزایای مربوط به معافیت بهره‌مند شوند.

استخدام جدید آموزش و پرورش

درباره ی مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام سایت وطن استخدام