استخدام بانک ها | استخدام دولتی

ایجاد شغل برای نزدیک به ۱۵۰ نفر در جهاد کشاورزی همدان

استخدام جهاد کشاورزی

علی اصغر تقی ئی، مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی همدان بیان کرد : در شش ماهه نخست سال ۹۶، ۱۱ واحد کشاورزی با ظرفیت ۱۴ هزار و ۳۷۰ تن و اشتغالزایی برای ۱۴۸ نفر در این استان راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه برای ایجاد این واحدها ۱۳۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است افزود: در سال ۹۶ ، ۳۶ مصوبه بخش کشاورزی در کارگروه ستاد تسهیل استان همدان مصوب شده است که سه مصوبه آن اجرا ، ۳۰ مصوبه در دست پیگیری و سه مصوبه نیز عدم پیگیری مجری را به دنبال داشته است.

تقی ئی با بیان اینکه برای کاهش ضایعات بخشی استان از سال ۹۱ تاکنون ۴۲ تن واحد سردخانه در استان ایجاد شده است افزود:۳۰ تا ۳۲ تن ضایعات سیب زمینی در استان وجود دارد که در سال جاری باید ۸۸ هزار تن از مواد خام کشاورزی استان جذب شود که تا پایان شهریور امسال ۸۹ درصد آن محقق شده است.

وی با بیان اینکه در حال پیگیری احداث ۱۵۰ تن سردخانه برای سیب زمینی هستیم گفت: برای ۲۹۰ هزار تن سیب زمینی در استان سردخانه ایجاد شده است. تقی ئی با اشاره به اینکه ۲ واحد فرآوری سیب زمینی نیز در شهرستان های بهار و رزن در دست پیگیری است اظهار کرد: ضایعات سیب زمینی از ۳۵ درصد به پنج درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه اگر در استان محصولی تولید می شود باید زمینه های صادراتی آن نیز فراهم شود گفت: این سازمان در صدد ایجاد واحدهای جدید نیست بلکه می خواهد واحدهای موجود را حفظ و آنها را ارتقا دهد تا زمینه اقتصادی شدن بیشتر بخش کشاورزی در استان فراهم شود.

مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاوری استان همدان افزود: در بخش صنایع تبدیلی خانگی ۳۰۰ مجوز صادر شده است و استان همدان در زمینه صنایع تبدیلی در غرب کشور رتبه نخست و در کشور رتبه دهم را دارد.

تقی ئی اظهار کرد: تا پایان سال ۹۵ ، ۳۷ میلیون تن ماده خام کشاورزی جذب شده است و حدود ۲۴ واحد در زمینه فرآوری کشمش با مجوز جهاد کشاورزی با ظرفیت ۳۶هزار تن در استان وجود دارد که ۲۱ واحد آن با ظرفیت ۳۱هزار تن فعال است.

وی به مشکلات سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی پرداخت و گفت: سرمایه گذاری بالا ، عدم حمایت کافی، سود بالای تسهیلات بانکی، مشکل آب، بالا بودن قیمت زمین در شهرک ها ، بالا بودن قیمت تمام شده محصولات، گران بودن خطوط تولید، نیاز به وثیقه کلان بانکی، نبود اعتبارات خاص برای ایجاد صنابع تبدیلی از جمله این مشکلات است.

مدیرامورصنایع سازمان جهادکشاورزی استان همدان خاطرنشان کرد: ۲۵۲ واحدصنایع تبدیلی دراستان همدان وجود داردکه باعث جذب یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن ماده خام کشاورزی وفرآوری ۹۶۰ هزارتن ماده خام کشاورزی شده است.

نقی ئی بیان کرد: سال گذشته ۸۵ هزار میلیارد ریال گردش مالی بخش کشاورزی استان بوده است که ۲۹۶ میلیون دلار معادل ۸۳۰ میلیارد ریال این بخش صورت گرفته است. این مسئول با اشاره به اینکه در سطح استان ۲هزار و ۱۰۰ واحد صنعتی با تولیدات گلخانه ای ، دام و طیور صنعتی، صنایع کشاورزی و آبزی پروری وجود دارد گفت: حدود ۸۰ درصد از تولیدات بخش کشاورزی در این واحدهای روستای تولید می شوند.

وی اظهار کرد: در استان ۸۲هزار واحد زراعی کوچک و بزرگ زراعت ، ۵۸ هزار واحد باغی و ۴۰ هزار واحد دام کوچک روستایی وجود دارد. نقی ئی با تاکید بر اینکه واحدهای کشاورزی استان باید اقتصادی شوند گفت: سال گذشته ۵۳۰ میلیون ریال برای اجرای آبیاری نوین در ۹هزار هکتار از اراضی استان هزینه شده است.

وی میزان اعتباران بخش کشاورزی امسال استان را چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: تعهد اشتغال امسال استان سه هزار و ۶۰۰ نفر است که تاکنون یک هزار و ۴۵۰ نفر آن محقق شده است.
نقی ئی اظهار کرد: طبق آمار سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان این مقدار اشتغال با سرمایه گذاری ۹۶ میلیارد ریال ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه امسال ۴ واحد گلخانه با ظرفیت ۲ هکتار و تولید ۷۰۰ تن در استان همدان احداث شده است گفت: این واحدها برای ۲۰ نفراشتغالزایی دارد.

نقی ئی با بیان اینکه ۲ واحد دامداری با تولید سه هزار و ۸۶۴تن شیر و ۱۶۴ تن گوشت برای ۱۹۵ نفراشتغالزایی ایجاد کرده است گفت: برای این واحدها ۴۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.وی ادامه داد: همچنین چهار واحد مرغ گوشتی با ۸۵۰ تن مرغ و ۶۲ نفزاشتغالزایی سرمایه‌گذاری دراستان احداث شده است

استخدام جدید آموزش و پرورش

درباره ی مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام سایت وطن استخدام