استخدام بانک ها | استخدام دولتی

ایجاد ۶ هزار شغل در شهرها روستاهای مرکزی

استخدام استانداری ها

عزیز فیلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی بیان کرد: در نیمه نخست سال جاری بیش از شش هزار فرصت شغلی در نقاط مختلف شهری و روستایی این استان ایجاد شد.

وی گفت: از این میزان اشغالزایی حدود چهار هزار و ۵۰۰ شغل در نقاط شهری و یک هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی نیز در نقاط روستایی استان مرکزی ایجاد شد.

عزیز فیلی با بیان اینکه برای ایجاد این میزان اشتغالزایی حدود ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده، ادامه داد: طرح های اشتغالزایی روستایی در بخش های کشاورزی، صنایع تبدیلی و تکمیلی، خدمات و بازرگانی، کارگاه های صنعتی خانگی، دامداری و مرغداری و طرح های اشتغالزایی شهری نیز در حوزه های صنعتی، معدنی، کارگاه های خانگی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی بیان کرد: برنامه ریزی های لازم برای ایجاد ۶ هزار فرصت شغلی دیگر تا پایان امسال اندیشیده شده که در صورت همکاری دستگاه های اجرایی و بانک های عامل این مهم نیز محقق می شود.

وی افزود: در ۶ ماه نخست امسال همکاری و مشارکت بانک ها و دستگاه های اجرایی به بالاترین میزان ممکن رسید به طوری که بیش از ۹۵ درصد از تعهدات اشتغالزایی استان محقق شد.

فیلی اضافه کرد: همه بانک های خصوصی و دولتی اعتبارات چشمگیری را در مقوله اشتغال زایی به خصوص اشتغال روستایی در نظر گرفته اند که در صورت ارائه طرح های اشتغالزایی منطقی و با ظرفیت، افراد می توانند از این فرصت استفاده کنند.

وی توضیح داد: یکی از بانک های عامل در استان مرکزی ظرفیت پرداخت بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی دارد که جوانان برومند استان هم در شهرها و هم در روستاها می توانند از این ظرفیت ارزشمند در راستای خودکفایی و ایجاد اشتغال پایدار برای خود استفاده کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی اظهار کرد: صندوق توسعه ملی نیز یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغالزایی در نظر گرفته که مدیریت ارشد استان به دنبال بهره مندی حداکثری از این ظرفیت است.
وی ایجاد اشتغال روستایی را در شرایط کنونی بسیار ضروری دانست و گفت: برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها و گسترش مناطق حاشیه نشین و در نتیجه افزایش انواع آسیب های اجتماعی ایجاد اشتغال مولد و ارتقای سطح معیشتی روستائیان در دستور کار دولت دوازدهم قرار گرفته است.

استان مرکزی یک میلیون ۴۱۴ هزار نفر جمعیت، ۱۲ شهرستان، ۳۳ شهر و یک هزار و ۲۱۰ روستا دارد. از یک هزار و ۲۱۰ روستای استان مرکزی ۷۵۲ روستا دارای دهیاری هستند.

استخدام جدید آموزش و پرورش

درباره ی مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام سایت وطن استخدام