استخدام بانک ها | استخدام دولتی

معافیت فرزندان ذکور مددجویان کمیته امداد چه شرطی دارد؟

استخدام کمیته امداد

علی کریمی اصل، معاون حمایت و سلامت خانوده کمیته امداد استان تهران بیان کرد: طرح معافیت از سربازی کمیته امداد برای فرزندان ذکور با هماهنگی سازمان ‌وظیفه عمومی ناجا در نظر گرفته‌ شده تا زمینه ایجاد اشتغال و رفع بخشی از مشکلات خانواده آنان ایجاد شود.

وی با بیان اینکه اجرای طرح معافیت سربازی از سال ۸۲ در کمیته امداد استان تهران اجرایی شده است، بیان کرد: براساس این طرح فرزندان خانواده های زنان سرپرست خانوار مورد حمایت که یکی از فرزندان ذکور سالم بالای ۱۸سال باشند از خدمت وظیفه عمومی ( سربازی) معاف می شوند که در همین جهت ۱۸۴ مددجوی تحت حمایت این نهاد برای دریافت تسهیلات خدمات سربازی در سال ۹۵ بهره مند شدند. همچنین از ابتدای سال جاری نیز ۳۳ نفر جهت بهره مندی از تسهیلات خدمات سربازی به سازمان نظام وظیفه معرفی شده اند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته شهرستانهای ری،ملارد، ورامین و رباط کریم بیشترین متقاضی دریافت تسهیلات معافیت سربازی را داشتند، تصریح کرد: هدف کمیته امداد برای ارائه تسهیلات خدمت سربازی این است که خانواده های تحت حمایت به چرخه فقر وارد نشوند و فرزند ذکور زنان سرپرست خانوار نیز با معافیت سربازی امکان کار و اشتغال و تامین نیازهای خانواده خود را داشته باشد.

وی با بیان اینکه توانمند سازی خانواده های تحت حمایت یکی از اولویت های کاری کمیته امداد است، افزود: معافیت از خدمت سربازی در جهت توانمندسازی خانواده های تحت حمایت انجام می شود تا زمینه کمک به امرار و معاش خانوادهای نیازمند فراهم شود، معاف شدن فرزند ذکور خانواده و دریافت تسهیلات اشتغال یکی از معیارهای خروج مددجویان از چرخه حمایتی کمیته امداد است. معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران مهمترین اهداف ارائه تسهیلات معافیت سربازی را ایجاد نقش اجتماعی و فراهم کردن فرصت اشتغال، زمینه سازی برای افزایش نرخ ازدواج ، کمک به تولید ناخالص ملی کشوربرای ورود فرد به بازار کار، کاهش نرخ بیکاری کشور، کاهش آسیب های اجتماعی و نشان دادن نگاه نظام اسلامی به خانواده های نیازمند عنوان کرد.

استخدام جدید آموزش و پرورش

درباره ی مدیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام سایت وطن استخدام